Premiera serialu „Żubr Pompik” na DVD

28 lutego 2018 roku ukazało się w Polsce DVD z animowanymi przygodami ulubieńca najmłodszych miłośników przyrody „Żubra Pompika”.

„Żubr Pompik” na DVD

Trzynaście 7-minutowych odcinków, zrealizowanych i wyprodukowanych przez młode, kreatywne, warszawskie studio animacji EGoFILM, dotychczas prezentowanych wyłącznie w telewizji oraz na platformach VOD, można już oficjalnie nabyć na płycie DVD.

Serial „Żubr Pompik”, który powstał na podstawie serii książek Tomasza Samojlika, to niezwykle ciepła i mądra opowieść dla dzieci i rodziców, pełna ciekawostek z życia leśnych zwierząt, ucząca szacunku do otaczającej nas przyrody.

Wszystkie scenariusze serialu powstały w ścisłej konsultacji z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk Białowieża.

Twórcy

Producentką i współscenarzystką serii jest Ewelina Gordziejuk prowadząca studio EGoFILM. Autorem pierwowzoru literackiego i współscenarzystą serialu jest Tomasz Samojlik – naukowiec, autor licznych komiksów i książek dla dzieci o nietypowych bohaterach, dzięki którym przemyca do dziecięcych głów mnóstwo informacji o zwierzętach.

Reżyserami serii są doświadczeni twórcy animacji tacy jak Wiesław Zięba, Paweł Dębski, Andrzej Piotr Morawski, jak i debiutanci Maciej Kur, Alex Vetter i Paweł Garbacz. Autorem opracowania muzycznego serii jest Rafał Rozmus – polski kompozytor i dyrygent.

Bohaterom „Żubra Pompika”, swoich niepowtarzalnych głosów użyczyli między innymi Wiktor Zborowski (tata Pomruk), Antoni Pawlicki (żubr Pompik), Joanna Pach – Żbikowska (Polinka) oraz Krystyna Czubówna (narrator).

Serial powstał w koprodukcji z Fumi Studio, Paris+Hendzel CO., Telewizją Polską, Narodowym Instytutem Audiowizualnym (obecnie FINA) i był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Żubr Pompik” jest laureatem głównej nagrody prestiżowego konkursu „Świat przyjazny dziecku” w kategorii „Ekologia”. Organizatorem konkursu jest Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Obecnie, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, studio EGoFILM rozpoczyna pracę nad kolejnym sezonem serialu.

Serial dostępny jest na:
EMPIK: http://bit.ly/2oRKgkY_Empik_Pompik
SKLEP TVP: http://bit.ly/2FvrxGr_TVP_Pompik
DVD MAX: http://bit.ly/2Fr49Kf_dvdmax_Pompik

Więcej informacji: www.egofilm.pl, www.zubrpompik.pl.
Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/zubr.pompik/.
Kontakt: prasa@egofilm.pl.

Informacja prasowa


14.03.2018

Galerie zdjęć