Rekomendacje komisji I etapu w sesji 1/2017. PO "Produkcja filmowa"

Przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu w sesji 1/2017 wraz z rekomendacjami komisji.

Priorytet 1 i 2. „Stypendia scenariuszowe” i „Rozwój projektu”

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

Fabuła – Marcin Malatyński

  1. 18267 / Saturn / Wojciech Marczewski / Prasa i Film Sp. z o.o. – do II etapu
  2. 18338 / Kolorowe łzy / Karolina Bielawska / Stowarzyszenie Filmowców Polski – do II etapu
  3. 18355 / Dziura do piekła / Dariusz Borowski / Dariusz Borowski – do II etapu
  4. 18256 / Zatrzymanie / Ireneusz Grzyb / Ireneusz Grzyb – do II etapu
  5. 18345 / Maurycy i Kolędnicy / Vacat / Emil Płoszajski – do II etapu
  6. 18234 / POT / Magnus von Horn / Lava Films Sp. z o.o. – do poprawek
  7. 18262 / Cham / Borys Lankosz / Aurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. j. – do poprawek
  8. 18307 / We własnej osobie / Arkadiusz Biedrzycki / Arkadiusz Biedrzycki, Bartłomiej Konarski – do poprawek
  9. 18235 / Książki są najważniejsze / Agnieszka Holland / Katarzyna Tubylewicz – do poprawek

Fabuła – Maciej Pawlicki

  1. 18215 / Niezgoda / Maciej Odoliński / KOD Digital Quest – do II etapu
  2. 18293 / Wynalazca / Vacat / Rokam Media – do II etapu
  3. 18331 / Fotograf z Auschwitz / Ireneusz Dobrowolski / Film Street Sp. z o.o. – do II etapu
  4. 18227 / Harda / Łukasz Palkowski / Elżbieta Cherezińska – do II etapu

Fabuła – Mirosław Piepka

  1. 18343 / Dzieci Popiołu / Peter Szewczyk / MFOKA Paweł Krawczyk – do II etapu
  2. 18400 / Ci co krążą wokół słońca / Michał Marczak / Match&Spark Sp. z o.o. – do II etapu
  3. 18294 / Sonata / Bartosz Blaschke / mediabrigade Banaszkiewicz i Kurek Sp. j. – do II etapu
  4. 18367 / Nie twoja matka / Aleksandra Czenczek / Aleksandra Czenczek – do II etapu
  5. 18303 / Władcy / Vacat / Magdalena Wleklik – do II etapu
  6. 18286 / Włast / Vacat / Marta Konarzewska – do II etapu
  7. 18354 / Góra / Vacat / Message Film Sp. z o.o. – do poprawek

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 1/2017:

  1. 17565 / Las / Maciej Patronik / Metro Films Sp. z o.o.
  2. 17689 / Ustawka / Krzysztof Komander / MD4 Sp. z o.o.
  3. 17674 / Cicho i spokojnie / Justyna Tafel / Centrala Distribution Sp. z o.o. 
  4. 17590 / Stu wesołych samobójców / Agnieszka Zwiefka / Chilli Productions Sp. z o.o. 
  5. 17607 / Najmrodzki. Król ucieczek / Maciej Pieprzyca / Re Studio Renata Czarnowska-Listoś
  6. 17685 / Sara / Jan Komasa / Kosmonaut
  7. 17554 / Zbaw mnie od złego / Vacat / Agencja Reklamowa Koma 2 Michał Szymanowicz
  8. 17619 / Widok z dachu / Robert Gliński / Sławomir Rogowski, Paweł Mossakowski
  9. 17525 / Nieśmiertelne giną młodo (Dziewczyna z blizną) / Jan Hryniak / Izabela Szolc, Piotr Wojewódzki
  10. 17666 / Nic / Hanna Bielska / Hanna Bielska, Dawid Bieńkowski 
  11. 17504 / Restauracja / Vacat / Mikołaj Łoziński
  12. 17503 / Póki my idziemy / Waldemar Krzystek / Piotr Wojciechowski

Dokument – Anna Ferens

  1. 18299 / Ostatnia wyprawa / Eliza Kubarska / Braidmade Films PL – do II etapu
  2. 18373 / Sprawiedliwi zdrajcy / Vacat / Arkana Studio Dorota Roszkowska – do II etapu
  3. 18368 / Anioły z Sindżar / Hanna Polak / Hanna Polak Films – do II etapu
  4. 18426 / Bezimienna zbrodnia / Jerzy Śladkowski / Ragusa Film Lucyna Kowalska – do II etapu
  5. 18415 / Babciu, jedziemy na Wołyń / Paweł Jóźwiak-Rodan / Paweł Jóźwiak-Rodan – do II etapu
  6. 18427 / Emanuel Schlechter – Miłość To Cały Świat / Ryszard Maciej Nyczka – do II etapu
  7. 18304 / Polscy łowcy krokodyli / Dorota Szuszkiewicz, Anna Orchowska / Mirosław Paul-Jabłoński, Dorota Szuszkiewicz – do II etapu
  8. 18297 / Ostoja / Maria Wiśnicka-Wyrozębska / Maria Wiśnicka-Wyrozębska – do poprawek
  9. 18323 / Stalowe serce / Andrzej Ślązak / Baza35 Sp. z o.o. – do poprawek
  10. 18219 / Absolwent / Adrian Apanel / FURIAFILM Karolina Galuba-Kowalska- do poprawek
  11. 18270 / Śmierć kopalni / Maria Zmarz-Koczanowicz / ATM Grupa S.A. – do poprawek

Dokument – Arkadiusz Gołębiewski

  1. 18432 / Kazimierz Prószyński / Grzegorz Pacek / Anna Baumgart Wytwórnia Filmów – do II etapu
  2. 18340 / Plebiscyt 1920 / Weronika Wojnach / Film Studio MTM Sp. z o.o. – do II etapu
  3. 18322 / W imieniu Polski… / Władysław Jurków / Arkadia Film Sp. z o.o. – do II etapu
  4. 18374 / Szczęście / Marcin Jamkowski / Arkana Studio Dorota Roszkowska – do II etapu
  5. 18391 / Zdradzeni / Marcin Kopeć / Marcin Kopeć – do II etapu
  6. 18382 / De Gaulle w Polsce / Krzysztof Talczewski / Krzysztof Talczewski – do II etapu
  7. 18435 / Wyspiarze/ Piotr Bernaś / Piotr Bernaś – do II etapu
  8. 18224 / Skandal! / Bartosz Paduch / Fundacja Promocji Kultury W To Mi Graj – do poprawek

Dokument – Krzysztof Nowak

Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty. Projekt zgłoszony do wyżej wymienionej komisji został skierowany do komisji eksperckiej drugiego wyboru, wskazanej we wniosku przez wnioskodawcę.

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 1/2017:

  1. 17529 / Śpiewam życie / Marek Tomasz Pawłowski / Zoyda Art Production
  2. 17530 / The Future of Forever – Ucieczka do wieczności / Ana Brzezińska / Unlimited Film Operations Sp. z o.o.
  3. 17116 / 303 / Jarosław Szoda, Mirosław Spychalski / Fabryka Spółka Realizatorów Filmowych i Telewizyjnych Sp. z o.o. 

Animacja – Anna Błaszczyk

  1. 18240 / Niesamowite przygody zagubionych skarpetek / Marta Stróżycka, Janusz Martyn / ANIMA-POL Sp. z o.o. – do II etapu
  2. 18423 / Wonder Legends / Artur Malczyk / Wonder Legends Karubin Malczyk Sp. j. – do II etapu
  3. 18314 / Zielony i Nikt / Wioletta Sowa / Wioletta Sowa, Ewelina Gordziejuk – do II etapu

Animacja – Tomasz Niedźwiedź

Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty. Projekt zgłoszony do wyżej wymienionej komisji został skierowany do komisji eksperckiej drugiego wyboru, wskazanej we wniosku przez wnioskodawcę.

Animacja – Jarosław Sawko

  1. 18348 / Która to Malala? / Andrzej Piotr Morawski / EGoFILM – do II etapu
  2. 18283 / Hip-Hip i Hurra seria III i IV / Elżbieta Wąsik / Studio Miniatur Filmowych – do II etapu

Priorytet 3. „Produkcja filmów fabularnych”

Fabuła – Andrzej Jakimowski

  1. 18398 / Autsajder / Adam Sikora / WFDiF – do II etapu
  2. 18257 / Volterra / Jacek Borcuch / No Sugar Films Sp. z o.o. – do II etapu
  3. 18366 / Bliscy / Grzegorz Jaroszuk / MD4 Sp. z o.o. – do II etapu
  4. 18349 / Strach / Anna Kazejak / Alter Ego Pictures Sp. z o.o. – do II etapu
  5. 18272 / Cicha noc / Piotr Domalewski / Stowarzyszenie Filmowców Polskich – do poprawek
  6. 18220 / Poza sezonem / Agnieszka Woszczyńska / Lava Films Sp. z o.o. – do poprawek
  7. 18247 / Mydło / Małgorzata Imielska / Naima Film Sp. z o.o. – do poprawek

            Fabuła – Dorota Kędzierzawska

            1. 18236 / The Coldest Play / Łukasz Kośmicki / Watchout Productions Sp. z o.o. – do II etapu
            2. 18242 / ”3” / Wojciech Smarzowski / Profil Film Jacek Rzehak – do II etapu
            3. 18279 / Powrót do Legolandu / Konrad Aksinowicz / Agnieszka Chromicka Chroma Pro – do poprawek

              Fabuła – Mirosław Krzyszkowski

              Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty. Projekt zgłoszony do wyżej wymienionej komisji został skierowany do komisji eksperckiej drugiego wyboru, wskazanej we wniosku przez wnioskodawcę.

              Fabuła – Jerzy Łukaszewicz

              1. 18237 / W zwierciadle / Robert Gliński / Iron Films Sp. z o.o. – do II etapu
              2. 18330 / Ułaskawienie / Jan Jakub Kolski / Wytwórnia Doświadczalna Sp. z o.o. – do II etapu

              Fabuła – Rafał Wieczyński

              Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty. Projekt zgłoszony do wyżej wymienionej komisji został skierowany do komisji eksperckiej drugiego wyboru, wskazanej we wniosku przez wnioskodawcę.

              Fabuła – Krzysztof Zanussi

              1. 18370 / Moja Polska Dziewczyna / Ewa Banaszkiewicz / PS Film Sebastian Petryk – do II etapu
              2. 18263 / Boże ciało / Jan Komasa / Aurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. J – do II etapu
              3. 18394 / Via Carpatia / Klara Kochańska i Kasper Bajon / MD4 Sp. z o.o. – do poprawek

              Fabuła – Janusz Zaorski

              1. 18372 / Burza przed ciszą / Marcin Bortkiewicz / „PS FILM” Sebastian Petryk – do II etapu
              2. 18397 / 7 uczuć / Marek Koterski / WFDiF – do II etapu
              3. 18332 / Najmro / Mateusz Rakowicz / Serce Sp. z o.o. – do II etapu
              4. 18246 / Józef Piłsudski – przystanek Niepodległość / Michał Rosa / Studio Filmowe KADR – do II etapu
              5. 18358 / Pojednanie / Filip Dzierżawski / Rubber Room Films Dzierżawski, Szymanowicz Sp. J – do poprawek

              Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 1/2017:

              1. 17656 / Urodziny / Igor Mołodecki / WFDiF 
              2. 17005 / Pan T. / Marcin Krzyształowicz / Scorpion Arte Sp. z o.o. 
              3. 17068 / Czarny mercedes / Janusz Majewski / WFDiF 
              4. 17170 / Ufność / Dariusz Gajewski / Takfilm sp. z o.o. 
              5. 17702 / Zabawa, zabawa / Kinga Dębska / Studio filmowe „Kalejdoskop” 
              6. 17639 / Find Friends / Piotr Trzaskalski / Cinergy Films Sp. z o.o. 
              7. 17711 / Koński ogon / Justyna Łuczaj-Salej / Studio Filmowe „Indeks” 
              8. 17575 / Bailout Folks / Marek Lechki / Telemark Sp. z o.o.
              9. 17648 / Akt urodzenia / Agnieszka Glińska / Dione Film Sp. z o.o. 
              10. 17662 / Exterminator / Michał Rogalski / Aurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. J. 
              11. 17628 / Miłość / Dariusz Jabłoński / Apple Film Production 

              Priorytet 4. „Produkcja filmów dokumentalnych”

              Dokument – Lidia Duda

              1. 18364 / Wymyśliłem sobie życie / Piotr Stasik / Running Rabbit Films Joanna Ronikier – do II etapu
              2. 18260 / Jazda obowiązkowa / Ewa Kochańska / Square Film Studio Sp. z o.o. – do II etapu
              3. 18327 / Furia / Krzysztof Kasior / Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego – do II etapu
              4. 18375 / Odyseja 2017 / Paweł Ziemilski / Fundacja „Warszawskie Centrum Filmowe” – do poprawek

                Dokument – Bartek Konopka

                1. 18313 / Miłość i puste słowa / Małgorzata Imielska / Studio Filmowe Kronika – do II etapu
                2. 18417 / Kinooperator / Yuriy Shylov / Produkcja Filmów Jacek Bławut – do II etapu
                3. 18337 / Pomiędzy Niebem a Ziemią / Kornel Miklus, Christo Bakalski / La Polaca –Productions Aleksandra Leszczyńska – do II etapu
                4. 18199 / Zwyczajny kraj / Tomasz Wolski / Kijora Film sp. z o.o. – do II etapu

                Dokument – Jerzy Lubach

                1. 18333 / Pani na Korczewie / Sławomir Rogowski / Zielono mi Iwona Harris – do II etapu
                2. 18202 / Zjazd absolwentów, czyli punkt odniesienia / Michał Bukojemski / Digit Film Michał Bukojemski – do II etapu
                3. 18339 / Czerwony kapelusz / Kinga Dębska / Kalejdoskop Film Sp. z o.o. – do II etapu

                Dokument – Paweł Nowacki

                1. 18274 / Operacja Cezary / Sławomir Górski / Film Open Group Sp. z o.o. – do II etapu
                2. 18369 / Obydwoje / Grzegorz Królikiewicz / Studio Filmowe „N” sp. z o.o. – do II etapu
                3. 18403 / Węgrzy w Warszawie / Tadeusz Pawlicki / Picaresque Maciej Pawlicki – do poprawek
                4. 18406 / Pamięć / Stanisław Kuźnik / Kalejdoskop Film Sp. z o.o. – do poprawek

                    Dokument – Paweł Woldan

                    1. 18418 / Summa / Andrei Kutzila / Studio Filmowe Everest Mirosław Dembiński – do II etapu
                    2. 18353 / Korespondent / Piotr Morawski / Media Kontakt Sp. z o.o. – do II etapu
                    3. 18408 / Zielony gaj / Jarosław Minkowicz / New Wave Film Sp. z o.o. – do II etapu
                    4. 18243 / Warszawa: miasto podzielone / Eric Bednarski / Dorota Przyłubska Pado Studio Film – do poprawek

                    Dokument – Grzegorz Górny

                    Zgodnie z art. 12 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty. Projekt zgłoszony do wyżej wymienionej komisji został skierowany do komisji eksperckiej drugiego wyboru, wskazanej we wniosku przez wnioskodawcę.

                    Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 1/2017:

                    1. 17517 / Transatlantyk / Igor Chojna / Square Film Studio Sp. Z O.O.
                    2. 17701 / Opowieści dziewczęce / Barbara Sieroslawski / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o.
                    3. 17663 / Dni przemiany / Tomasz Jurkiewicz / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o.
                    4. 17713 / Pan Jan i jego 40 dziewczyn / Jacob Dammas / Graniza Jacob Dammas
                    5. 17585 / Boskie! / Barbara Białowąs / Braidmade Films PL Sp. z o.o.
                    6. 17521 / Pamięć Śladów / Ignacy Szczepański / Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa Instytucja Kultury
                    7. 17577 / Antybohater / Michał Kawecki / Wajda Studio sp. z o.o.
                    8. 17682 / Artists on Strike / Elena de Varda / Wojtek Films sp. z o.o.
                    9. 17574 / Imperium / Karol Starnawski / Studio Filmowe KADR
                    10. 17703 / Świadek stulecia / Sławomir Grunberg / Apple Film Production sp. z o.o.

                    Priorytet 5. „Produkcja filmów animowanych”

                    Animacja – Piotr Dumała

                    1. 18386 / Schody / Maciej Sznabel / MSerafiński Studio Graficzno-Filmowe – do II etapu
                    2. 18346 / Skafander Klingerta / Artur Wyrzykowski / Artcore – do II etapu

                    Animacja – Leszek Nowicki

                    1. 18285 / Silny niezależny kosmos / Damian Krakowiak / Fumi Studio Sp. z o.o. – do II etapu
                    2. 18379 / Taśmy / Jacek Piotrowicz / Warsztat Filmowy Tomasz Wolf – do II etapu
                    3. 18336 / Jak zostałem superłotrem / Krzysztof Ostrowski / Animoon Sp. z o.o. – do II etapu

                    Animacja – Izabela Plucińska 

                    1. 18284 / Bal myśliwych / Andrzej Barański / SMF Instytucja Kultury – do II etapu
                    2. 18271 / Historyjek na tropie / Piotr Furmankiewicz / Fumi Studio Sp. z o.o. – do II etapu
                    3. 18288 / Kacperiada Sezon 2 / Jakub Tarkowski / Human Ark Sp. z o.o. – do II etapu
                    4. 18252 / Grand Banda / Łukasz Kacprowicz / GS Animation Sp. z o.o.; Grupa Smacznego Sp. k. – do II etapu
                    5. 18315 / Asiunia i jej tato szczęściarz / Tamas Ducki / EGoFILM E.Gordziejuk – do poprawek
                    6. 18385 / Poemat heroikomiczny / Hanna Bożena Margolis / MSerafiński Studio Graficzno-Filmowe – do wyjaśnienia

                        Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2016:

                        1. 17610 / Eden / Katarzyna Melnyk / Fumi Studio sp. z o.o.
                        2. 17688 / Szmatkowe królestwo / Wojciech Wojtkowski, Piotr Morawski, Marek Serafiński / Serafiński Studio Graficzno-Filmowe
                        3. 17633 / Roz-poznanie / Przemysław Świda / Paris + Hendzel CO.
                        4. 17671 / Łowy / Mateusz Jarmulski / Grzegorz Wacławek
                        5. 17734 / Twierdza /Sławomir Marek Zalewski / MEDIADESING Teresa Zalewska
                        21.03.2017