„Rodzina na sprzedaż” w Konkursie Głównym w San Sebastian

Współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej międzynarodowa koprodukcja „Rodzina na sprzedaż” w reżyserii Diego Lermana, ze zdjęciami Wojciecha Staronia zakwalifikowała się do Konkursu Głównego 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian.

Konkurs Główny 

Organizatorzy 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian ogłosili kolejne tytuły, które zostaną pokazane w tegorocznym Konkursie Głównym. Wśród ujawnionych tytułów znalazła się międzynarodowa koprodukcja „Rodzina na sprzedaż” w reżyserii Diego Lermana, ze zdjęciami Wojciecha Staronia. W najbliższych tygodniach poznamy następne tytuły, które zakwalifikowały się do Konkursu Głównego.

„Rodzina na sprzedaż” – opis filmu 

Malena (38) jest lekarką z klasy średniej. Mieszka w Buenos Aires. Niedawno utraciła dziecko. Po tym traumatycznym doświadczeniu wyrusza w podróż, aby adoptować noworodka z biednej rodziny w północnej Argentynie. W trakcie podróży Malena zaczyna się wahać, odczuwa dylematy moralne. Zastanawia się, do czego może się jeszcze posunąć, aby stworzyć rodzinę, o jakiej marzy? 

Międzynarodowa koprodukcja

„Rodzina na sprzedaż” (tyt. oryg. „Una especie de familia”, tyt. ang. „A Sort of Family”) powstała w koprodukcji polsko-argentyńsko-brazylijskiej. Polskim producentem jest Staron-Film. To druga współpraca Staron-Film z Diego Lermanem. Podobnie jak w przypadku pierwszego filmu „Pod ochroną” scenariusz do „Rodziny na sprzedaż” napisał reżyser we współpracy z Maríą Meirą. Produkcja jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastian odbędzie się w dniach 22-30 września 2017 r.

Więcej informacji: www.sansebastianfestival.com/in.

Informacja prasowa 

09.08.2017