Ruszyła 7. edycja konkursu dla Młodych Filmowców Papaya Young Directors

Trwa nabór zgłoszeń do 7. edycji konkursu dla młodych filmowców Papaya Young Directors.

„Inicjatywa ma na celu wprowadzenie początkujących reżyserów do branży filmowej i reklamowej. Uczestnicy poprzednich edycji z powodzeniem realizują międzynarodowe kampanie reklamowe, nagradzane teledyski i filmy fabularne. Żeby wystartować w konkursie niewymagane jest doświadczenie, liczy się siła oryginalnego, i przede wszystkim, autorskiego pomysłu”, piszą organizatorzy konkursu.  

Upside down stories

Upside down stories – to oficjalne hasło kolejnej edycji konkursu. Za jego organizacją stoi dom  produkcyjny Papaya Films. Organizatorzy podkreślają – poszukujemy odważnych i szalonych historii. Tym razem uczestnicy konkursu będą mieli okazję spróbować swoich sił w trzech kategoriach:

  • Branded Stories (film reklamowy)
  • Music Stories (teledysk)
  • Instagram Stories (pionowy film reklamowy lub teledysk)

Pierwszy etap konkursu polega na napisaniu eksplikacji reżyserskiej przedstawiającej pomysł na film reklamowy lub teledysk dla Partnerów Głównych. Autorzy najlepszych prac otrzymają budżet na realizację swoich produkcji – 11 tys. złotych.

„Konkurs przyspieszył moją karierę o dobre 10 lat”, wspomina Julia Rogowska, zdobywczyni Grand Prix 2. edycji konkursu, która odbyła się w 2015 r. Dziś Julia reżyseruje reklamy dla globalnych marek i pracuje nad pełnometrażowym debiutem reżyserskima, a jej filmy wyświetlane były na międzynarodowych festiwalach m.in. Cannes Lions. W tej samej edycji I nagrodę zdobył Michał Dymek, który zadebiutował ostatnio jako autor zdjęć w pełnometrażowym filmie fabularnym „Słodki koniec dnia” Jacka Borcucha. W ostatniej, 6. edycji konkursu Grand Prix zostało przyznane Julii Popławskiej – artystce multimedialnej, która po raz pierwszy na planie filmowym znalazła się właśnie podczas realizacji konkursowej reklamy dla marki Decathlon. Jurorów zjednała sobie pomysłem i wrażliwością.

Festiwalowy finał konkursu odbędzie się 30 maja.

Przyjmowanie zgłoszeń do 7. edycji konkursu Papaya Young Directors rozpoczęło się 16 grudnia 2019 roku i potrwa do 19 stycznia 2020 roku.

Więcej informacji na stronie www.papayayoungdirectors.com

Na podstawie informacji prasowej


16.12.2019