Ruszyły nabory do Ex Oriente Film i East Silver Market

Do 30 kwietnia dokumentaliści mogą składać wnioski do programu szkoleniowego Ex Oriente Film 2020. Więcej czasu na zgłoszenie swoich filmów mają zainteresowani targami East Silver Market, towarzyszącymi Festiwalowi Filmów Dokumentalnych w Jihlavie.

Złożenie wniosków w naborach do obu wydarzeń jest bezpłatne i możliwe za pośrednictwem formularzy online.

Ex Oriente Film 2020

Warsztaty Ex Oriente Film 2020 wspierają rozwój i finansowanie kreatywnych produkcji z Europy Środkowej i Wschodnie. Trwają dziewięć miesięcy i składają się z trzech sesji stacjonarnych. Podczas sesji dwuosobowe zespoły reżyser-producent rozwijają projekt i opracowują jego strategię finansową pod okiem wiodących ekspertów z Europy i Stanów Zjednoczonych. Każda sesja koncentruje się na innym segmencie developmentu.

Co roku do udziału w szkoleniu przyjętych zostaje dwanaście projektów. Zaproszone zespoły, z pomocą 30 wiodących reżyserów, producentów i ekspertów z branży audiowizualnej rozwijają swoje filmy, ich temat, narrację i styl wizualny, tworzą plan produkcji, dystrybucji i finansowania oraz dowiedzą się jak znaleźć międzynarodowych partnerów. Szkolenie kończy się sesją pitchingową podczas East Doc Forum w Czechach.

Formularz na East Silver Market dostępny jest tu

East Silver Market 2020

East Silver to targi filmowe specjalizujące się w produkcjach dokumentalnych z Europy Środkowej i Wschodniej. Każdego roku prezentowanych jest na nich około 280 filmów z blisko 30 krajów. Organizatorzy oferują wybranym filmom miejsce na platformie streamingowej online, z której udostępniane są profesjonalistom z branży filmowej z całego świata. Część tytułów biorących udział w East Silver Market jest również promowana na międzynarodowych festiwalach dzięki programowi East Silver Caravan.

East Silver Market adresowany jest do filmów dokumentalnych, których producentem lub koproducentem jest jeden z krajów środkowo lub wschodnioeuropejskich. Dokumenty wyprodukowane w tym roku należy przesłać do 31 maja, a projekty znajdujące się w fazie realizacji do 31 lipca.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj

09.04.2020