Ruszyły zdjęcia do debiutu Aleksandry Terpińskiej pt. „Inni ludzie”

Padł pierwszy klaps na planie filmowej adaptacji „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej w reżyserii Aleksandry Terpińskiej. Pełnometrażowy debiut reżyserki jest współfinansowany przez PISF.

„Inni ludzie”

„Inni ludzie” to dynamiczna i hipnotyzująca historia o miłości i jej braku. To romans w czasach rozpadu więzi międzyludzkich, dożywotnich kredytów we frankach, diet pudełkowych, taniego wina i ciągłego szumu mediów społecznościowych. Akcja rozgrywa się we współczesnej Warszawie, a towarzyszy jej oryginalny beat rapu. Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Ona jest znudzoną i zdesperowaną żoną, żyjącą w luksusie. On ma 32 lata i wciąż mieszka z matką w bloku, snując wizje kariery hip-hopowca i łapiąc przypadkowe fuchy. Ich relacja pozornie jest bez znaczenia. Jednak to dzięki niej zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół.

Debiut Aleksandry Terpińskiej

Zdjęcia na planie filmu Aleksandry Terpińskiej rozpoczęły się na początku lutego. Film jest debiutem pełnometrażowym Aleksandry Terpińskiej. Krótki metraż reżyserki pt. „Najpiękniejsze fajerwerki ever” otrzymał Canal+ Award i Rail d’Or na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 roku.

„Gdy dostałam propozycję wyreżyserowania INNYCH LUDZI, długo się zastanawiałam, jak podejść do tekstu. Zrozumiałam, że moim zadaniem będzie przetłumaczenie poezji języka na poezję obrazów” – opowiada reżyserka.

Adaptacja powieści Doroty Masłowskiej

„Inni ludzie” to adaptacja uznanej powieści Doroty Masłowskiej z 2018 roku. Od swojego wielokrotnie nagradzanego debiutu „Wojna polsko-ruska” pod flagą biało-czerwoną w 2002, Dorota Masłowska pozostaje wyrazistym głosem swojego pokolenia i bezkompromisową komentatorką życia społecznego.

„Proces powstawania tego filmu jest totalnie żmudny i nieprzewidywalny, ale obserwowanie go i bycie w nim jest dla mnie niesamowitą przygodą już na tym etapie. – podkreśla Dorota Masłowska – Cieszę się też bardzo, że mój tekst ekranizuje kobieta, wydobywając z niego zupełnie inne treści i konteksty niż rozczytują zazwyczaj reżyserzy.”

Twórcy

Autorem zdjęć do filmu jest Bartosz Bieniek. Za ścieżkę dźwiękową z rapowym flow odpowiada Auer (producent Pezeta).

W filmie zagrają: Sonia Bohosiewicz, Sebastian Fabijański, Jacek Beler, Magdalena Koleśnik, Marek Kalita i Beata Kawka.

Producentkami filmu są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek, tworzące międzynarodową firmę Madants. Klaudia Śmieja-Rostworowska pracowała przy „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego i „Obywatelu Jonesie” Agnieszki Holland. W 2018, firma współprodukowała „High Life” Claire Denis z Robertem Pattinsonem i Juliette Binoche.

Muzyka w filmie

„INNI LUDZIE w dynamiczny i odważny sposób prowadzą nas przez świat Kamila i Iwony. Współczesną Warszawę, Polskę. – zapowiadają producentki – Bohaterom towarzyszy hipnotyzujący beat skomponowany przez Auera, który staje się ich mantrą i osią narracji.”

Auer jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów muzycznych. Artysta znany przede wszystkim z solowych występów oraz produkcji zrealizowanych m.in. na potrzeby krążka „Muzyka współczesna” wydanego w Koka Beats, czyli labelu Pezeta.

„Z Auerem sporo rozmawiamy o tym, jakie emocje powinna nieść muzyka w każdej scenie, co ma wyrażać, co wzmacniać i jak się ma wobec poszczególnych bohaterów. – opowiada reżyserka. – W ten sposób staramy się stworzyć spójną, a równocześnie zróżnicowaną warstwę, która jest jedną z ważniejszych w tym filmie.”

„Pisząc INNYCH LUDZI cały czas widziałam w głowie wielki klip, więc fakt, że ten klip jest teraz w produkcji przyprawia mnie o dreszcze. – mówi Dorota Masłowska – A z drugiej strony ekscytuje mnie, że film Aleksandry jest przedsięwzięciem tak eksperymentalnym, dziwnym, po bandzie. Do niczego niepodobnym – bo tak jak ten tekst nie jest rapem, tylko rozbuchaną literacką fantazją wokół niego, tak Aleksandra, żeby go zekranizować musiała wymyślić jakąś nową, unikalną formę filmową.”

Zapowiadana data premiery w kinach

Premiera kinowa produkcji Warner Bros. Pictures i Madants jest planowana na jesień 2020 roku. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami filmu są także francuska firma Alcatraz Films (High Life, Sieranevada, Życie Adeli), Film Produkcja, Moderator Inwestycje, Abstraction Plan oraz Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy. Za dystrybucję kinową odpowiada Warner Bros. Entertainment Polska.

11.02.2020