Serial "Przytul mnie" z szansą na koprodukcję w Chinach

Podczas tegorocznej edycji targów MIFA, towarzyszących prestiżowemu Festiwalowi Filmów Animowanych w Annecy, warszawskie studio Animoon podpisało porozumienie z chińską firmą Animex Animation, dotyczące rozpoczęcia przygotowań do koprodukcji kolejnej serii popularnego serialu dla dzieci „Przytul mnie” w reżyserii Mateusza Jarmulskiego. W Annecy serial był prezentowany w konkursie filmów telewizyjnych, do udziału w którym został wybrany spośród 2500 produkcji animowanych z całego świata.

Fot. Animoon

Chińska firma Animex Animation istnieje na rynku od 11 lat i jest jedną z najbardziej prężnych firm w regionie. Chiński rynek to największy rynek filmowy na świecie – co roku w Chinach powstaje ponad 30 pełnometrażowych filmów animowanych. Seria „Przytul mnie”, która powstała dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej została wyprodukowana w technologii 2D, która w Chinach jest znacznie bardziej popularna niż technologia 3D.

„Przytul mnie” jest pierwszą polską serią, która po 1989 roku, ze względu na tematykę i technikę wykonanej animacji, ma szansę stać się hitem eksportowym w Chinach i tym samym kontynuować sukces polskich animacji takich jak „Bolek i Lolek” czy „Reksio”. W Chinach seriale i filmy, w których bohaterami są niedźwiedzie cieszą się zaskakująco dużą popularnością. Najpopularniejszym serialem opowiadającym historię niedźwiadków jest „Boonie Bears”, który do tej pory doczekał się aż sześciu pełnometrażowych adaptacji.

Serial jest adaptacją książki „Proszę mnie przytulić” autorstwa Przemysława Wechterowicza i Emili Dziubak wydanej przez Wydawnictwo Ezop. „Przytul mnie” to ciepła i zabawna opowieść o relacji pomiędzy Tatą Misiem a jego synkiem Małym Misiem. Od 15 kwietnia serial jest emitowany w telewizji Puls 2 w sobotnie i niedzielne poranki. Pierwsza seria serialu powstała w koprodukcji ze Studiem Pigeon, Muzycznym Studiem Produkcyjnym Spot, Bartoszem Wierzbiętą i LSW Leśniodorski Ślusarek i Wspólnicy.

Informacja prasowa 

21.06.2017