Sesja otwarta Akceleratora KIPA

13 grudnia w warszawskiej Kinotece odbędzie się sesja otwarta Akceleratora. Przeznaczona jest ona dla młodych przedsiębiorców z sektora audiowizualnego, a poświęcona będzie tematowi inwestora w branży audiowizualnej.

Podczas sesji będzie można wysłuchać wykładów prowadzonych przez specjalistów związanych z branżą audiowizualną. Panele sesji poprowadzi producent filmowy Kamil Przełęcki, mecenas Krzysztof Czyżewski oraz przedstawicielka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – Anna Dziedzic.

Pierwszy panel zostanie poświęcony kontaktom z inwestorem, podczas drugiego Krzysztof Czyżewski przedstawi podstawy podpisywania umów z inwestorem. W ostatnim Anna Dziedzic zaprezentuje Ustawę o finansowym wspieraniu branży audiowizualnej.

Spotkanie jest bezpłatne. Zgłoszenia należy wysyłać do wtorku 11.12.2018 na adres biuro@kipa.pl,  w temacie wpisując „Akcelerator – Sesja otwarta”.

Na sesję zapraszają Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz Creative Europe Desk Polska.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

O prelegentach

Anna E. Dziedzic – specjalistka ds. PR z 10-letnim doświadczeniem w branży filmowej w zakresie planowania i wdrażania strategii promocyjnych. Obecnie jest odpowiedzialna za promocję zachęt finansowych i przemysłu audiowizualnego w Film Commission Poland, która od jesieni 2018 roku działa pod auspicjami Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Poprzednio pracowała w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych, była rzeczniczką Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz kierowała działem PR i marketingu wytwórni filmowej Alvernia Studios.

Kamil Przełęcki – producent filmowy i telewizyjny, Prezes Zarządu Cineo Studio Sp. z o.o. Kierował produkcją m.in. filmów Andrzeja Wajdy „Katyń”,  „Zemsta”, „Wyrok na Franciszka Kłosa”. Ma też w dorobku takie filmy jak:  „Statyści” (reż. M. Kwieciński) czy „Barbórka” (M. Pieprzyca) oraz seriale: „Oficerowie” (reż. M. Dejczer)  i „Stacyjka” (reż. R. Piwowarski). Pomysłodawca  wprowadzenia do Internetu – po raz pierwszy w Polsce wraz z premierą kinową –filmu  „Oda do radości”.  Autor oprawy interaktywnej do specjalnego odcinka serialu „Oficerowie” w itvp.pl z wariantami zakończeń wybieranymi przez odbiorcę.  Założyciel wypożyczalni filmów przez Internet (Vod – netino.pl), twórca i szef serwisu VOD – www.kinoplex.pl (Gazeta.pl). Ekspert ekonomiczny i współautor wzoru  kosztorysu filmu fabularnego PISF. Wykładowca w Akademii Koźmińskiego, Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Warszawskiej Szkole Filmowej, Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – Wydział RiTV.  Dyrektor Programowy Studium Producentów Audiowizualnych w Gdyni.

Mec. Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy. Wspólnik, adwokat, od kilkunastu lat zajmujący się prawem własności intelektualnej. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarze: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki, IT, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony dóbr osobistych. Drugi główny obszar praktyki Krzysztofa Czyżewskiego to prowadzenie sporów sądowych, w postępowaniach cywilnych, gospodarczych i karnych. Pełni funkcję arbitra Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Były arbiter Komisji Prawa Autorskiego.

Więcej informacji dostępnych pod adresem: http://kipa.pl/sesja-otwarta-akceleratora-kipa-13-12-2018

Na podstawie informacji prasowej


10.12.2018