Startuje szósta edycja konkursu Papaya Young Directors

14 stycznia rusza nabór do szóstej edycji konkursu Papaya Young Directors.

Konkurs Papaya Young Directors

To jedyna taka inicjatywa w Europie, która umożliwia młodym twórcom wejście do branży filmowej i reklamowej. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest napisanie eksplikacji reżyserskiej w odpowiedzi na creative starter’y marek sponsorów. Uroczysta premiera filmów odbędzie się w czerwcu 2019 roku. Pula nagród tegorocznej edycji to ponad 100 000 zł. W szóstej edycji konkursu uczestnicy będą tworzyli filmy reklamowe dla dziewięciu marek, w dwóch kategoriach. W Kategorii Głównej konkursu są to: Allegro, BGŻ BNP Paribas, Coca-Cola, Decathlon, Desperados, Durex, McDonald’s i Nationale Nederlanden. W nowej dla konkursu Kategorii Teledysk – Żywiec z projektem Męskie Granie. Eksplikacje reżyserskie zostaną ocenione przez przedstawicieli branży reklamowej, filmowej, muzycznej. W dwuetapowym jury zasiądzie kilkadziesiąt osób. Są to dyrektorzy kreatywni największych agencji oraz praktycy – reżyserzy, operatorzy, scenografowie, specjaliści w zakresie postprodukcji.

W ciągu roku Papaya Young Directors rozszerzyła także swoje działania edukacyjne. Start konkursu poprzedził szereg warsztatów „Jak napisać eksplikację?”, a także spotkań z przedstawicielami sponsorów o nazwie „Świat marki”. Zorganizowano również warsztaty w najważniejszych ośrodkach edukacji artystycznej w Polsce i za granicą, w tym w London Film School i Ravensbourne University London z udziałem reżyserów: Toby’ego Dye i Tomasa Jonsgårdena. Wszystkie te działania mają na celu wzmocnienie kompetencji  potencjalnych uczestników konkursu. Oprócz warsztatów uruchomiony został projekt #PYDMASTERTALKS – platforma video inspiracji z udziałem międzynarodowych autorytetów związanych ze sztuką, filmem i branżą reklamową. Rozmówcy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z początkującymi filmowcami.

– Seria warsztatów „Jak napisać eksplikację” pokazała nam, jak wielu młodych ludzi podchodzi z pasją do filmu i reklamy oraz z jak różnych środowisk się wywodzą. Wśród uczestników zarówno warsztatów, jak i konkursu spotykamy choćby: weterynarzy, biologów, fizyków, copywriterów, osoby z dyplomem i filmowców-samouków – wszystkich ich łączy kreatywność i zamiłowanie do medium, jakim jest video. Papaya Young Directors ma za zadanie pomóc w realizacji tej pasji. To wyjątkowy konkurs, w ramach którego uczestnicy muszą połączyć dwie umiejętności – opowiadania angażującej historii na papierze, a jednocześnie wykazania się zmysłem reżyserskimi, czyli przeniesieniem tej historii w umiejętny sposób na język filmu – opowiada Marta Frączek, członek kapituły konkursu, jurorka, associate creative director w Saatchi & Saatchi IS.

Więcej informacji na stronie:

oraz w mediach społecznościowych:

Na podstawie informacji prasowej


14.01.2019