Światowa premiera filmu „Jestem twój" w Montrealu

Nowy film Mariusza Grzegorzka „Jestem twój” został zaproszony do konkursu głównego jednego z najważniejszych światowych festiwali filmowych.

Festiwal w Montrealu potrwa od 27 sierpnia do 7 września. O nagrodę główną – Grand Prix of the Americas – walczyć będzie dwadzieścia premierowych filmów z całego świata.

 

„Jestem twój” to adaptacja sztuki Judith Thompson. Marta, trzydziestoletnia lekarka, traci panowanie nad własnym życiem. Odrzuca zakochanego w niej męża. Przypadkowo poznaje młodego kryminalistę Artura, który zakochuje się w niej bez pamięci. Nagłe niekontrolowane zbliżenie, niechciana ciąża, którą Marta chce usunąć. Artur chce ratować dziecko, pomaga mu w tym matka. Siostra Marty, Alicja, próbuje pomóc siostrze, choć jej własne życie to emocjonalne ruina. Tajemnice, maski, skrywane obsesje wybuchają z wileką siłą.

 

W filmie występują m.in. Dorota Kolak, Roma Gąsiorowska, Małgorzata Buczkowska-Szlenkier i Mariusz Ostrowski.

 

Mariusz Grzegorzek jest reżyserem filmowym i teatralnym, profesorem łódzkiej szkoły filmowej, scenografem, projektantem grafiki, współwłaścicielem firmy producenckiej Krakatau. Zdobył wiele nagród na festiwalach filmowych i teatralnych w kraju i za granicą.

 

Producentem filmu współfinansowanego przez PISF jest firma Krakatau.

 

27.07.2009