"Szatan Kazał Tańczyć" nagrodzony w Walencji

Współfinansowany przez PISF film „Szatan Kazał Tańczyć” w reżyserii Katarzyny Rosłaniec otrzymał dwie nagrody na 32. MFF Cinema Jove w Walencji.

Dwie nagrody w Walencji

Film „Szatan Kazał Tańczyć” zdobył w Walencji nagrody za najlepsze zdjęcia, autorstwa Virginie Surdej oraz dla najlepszej aktorki, Magdaleny Berus.

Cinema Jove to jeden z najstarszych i najważniejszych na świecie festiwali prezentujących filmy o tematyce młodzieżowej.

Najnowszy film Kasi Rosłaniec

„Szatan Kazał Tańczyć” opowiada historię Karoliny, która jak wiele współczesnych 20-, 30-latek – żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji – jest artystką, jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję „Lolity”, która stała się międzynarodowym sukcesem. Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka. Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nie radzącej sobie z przemijaniem matki i atrakcyjniejszej siostry Matyldy, stopniowo się rozpada…

Twórcy

Scenarzystką i reżyserką filmu jest Kasia Rosłaniec. Zdjęcia do filmu stworzyła Virginie Surdej. Obraz powstał w koprodukcji polsko-holenderskiej. Polskim producentem filmu jest firma Mañana. W roli głównej występuje Magdalena Berus, uhonorowana za występ w „Bejbi blues” nagrodą za najlepszy debiut aktorski 38. Gdynia Film Festival. Partnerują jej Łukasz Simlat, Danuta Stenka, Tomasz Tyndyk, Jacek Poniedziałek, Marta Nieradkiewicz, holenderski aktor Tygo Gernandt oraz wokalista John Porter.

„Szatan Kazał Tańczyć” to polsko-holenderska koprodukcja zrealizowana przez Mañanę i OAK Motion Pictures, współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Netherlands Film Fund. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Premiera w Bordeaux

Światowa premiera filmu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmu Niezależnego w Bordeaux we Francji, gdzie był pokazywany w konkursie filmów fabularnych. Najnowsza produkcja polskiej reżyserki była także pokazywana w programie tegorocznej edycji amerykańskiego festiwalu SXSW, gdzie został zaprezentowany w sekcji Global wśród 8 tytułów z całego świata oraz na Festiwalu Filmowym Crossing Europe w austriackim Linzu. Film był również prezentowany na festiwalu Netia Off Camera oraz na MFF w Edynburgu.

Film będzie wkrótce dostępny w szerokiej międzynarodowej dystrybucji poprzez największe światowe kanały VoD.

03.07.2017