„Theatrum Magicum” docenione w Argentynie

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej krótkometrażowy film Marcina Giżyckiego „Theatrum Magicum” otrzymał kolejną nagrodę na międzynarodowym festiwalu.

Wyróżnienie dla polskiego filmu

Wyróżnienie dla filmu na festiwalu Arte Non Stop w Argentynie to już dziesiąta nagroda zagraniczna dla filmu Marcina Giżyckiego. W Polsce film był pokazywany m.in. w konkursie Inne Spojrzenie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

„Theatrum Magicum” to film aktorsko-animowany. Jak podaje portal polishshorts.pl obraz „opowiada o występie iluzjonisty na deskach łańcuckiego teatru w końcu XVIII w. (realia czasowe traktowane są mocno umownie). Można w nim łatwo rozpoznać trzy postacie: Kasandra z «Parad» hrabiego Jana Potockiego, Georges’a Mélièsa z jego własnych filmów oraz wielkiego osiemnastowiecznego blagiera barona Münchhausena, jakiego znamy z filmu Karela Zemana i ilustracji Gustave’a Doré”. Producentem filmu jest Fundacja Rozruch, Black Dwarf Production.

Na argentyńskim festiwalu zostały nagrodzone także inne polskie produkcje. Pełna lista laureatów znajduje się na stronie festiwalu.


23.10.2019