„Theatrum Magicum” w Padwie

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej krótkometrażowy film Marcina Giżyckiego „Theatrum Magicum” znalazł się w konkursie Festiwalu Filmowego River w Padwie.

„Theatrum Magicum”

„Theatrum Magicum” pokazywany był już na kilkunastu festiwalach, gdzie zdobył 5 nagród i wyróżnienie. Na festiwalu w Padwie zostanie pokazany w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych.

„Theatrum Magicum” to film aktorsko-animowany. Jak podaje portal polishshorts.pl film „opowiada o występie iluzjonisty na deskach łańcuckiego teatru w końcu XVIII w. (realia czasowe traktowane są mocno umownie). Można w nim łatwo rozpoznać trzy postacie: Kasandra z «Parad» hrabiego Jana Potockiego, Georges’a Mélièsa z jego własnych filmów oraz wielkiego osiemnastowiecznego blagiera barona Münchhausena, jakiego znamy z filmu Karela Zemana i ilustracji Gustave’a Doré”. Producentem filmu jest Fundacja Rozruch, Black Dwarf Production.

Polskie filmy studenckie w konkursie

W konkursie filmów studenckich pokazane zostaną dwie etiudy fabularne „Casting” Katarzyny Iskry i „Pola” Edyty Rembały. Oba filmy zostały wyprodukowane przez Gdyńską Szkołę Filmową i są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Film „Casting” opowiada historię młodych rodziców – Zofii i Kuby. Ona jest aktorką, ale głównie zajmuje się córką. Rodzinną harmonie zaburza fakt, że Zofia dostaję szansę, aby wystąpić ze swoją idolką. Wyjeżdża na casting z dzieckiem. Ona jest aktorką, ale głównie zajmuje się córką. Rodzinną harmonie zaburza fakt, że Zofia dostaję szansę, aby wystąpić ze swoją idolką. Wyjeżdża na casting z dzieckiem. W filmie występują Marta Mazurek, Katarzyna Herman i Julian Świeżewski.

„Pola” opowiada historię 11-letnia Poli, która nie może pogodzić się z wyjazdem matki do pracy za granicą. Dziewczynka próbuje ją zatrzymać. Gdy kobieta mimo wszystko wyjeżdża, Pola postanawia uciec z domu. W filmie występują Marta Kosińska, Hania Kowalkowska, Magdalena Smalara i Michał Kowalski.

12. Festiwal Filmowy River w Padwie odbędzie się w dniach 16-30 czerwca 2018 roku.

Więcej informacji: riverfilmfestival.org.


26.03.2018