Transatlantyk - nabór do Konkursu Polskich Krótkich Metraży

Już po raz trzeci Transatlantyk Festival w Łodzi zaprasza twórców z całej Polski do udziału w Konkursie Polskich Krótkich Metraży. Filmy oceni Międzynarodowe Jury, a w puli nagród znalazły się łącznie 22 tysiące złotych.

Do udziału w konkursie można zgłaszać filmy fabularne, animowane i eksperymentalne zrealizowane po 1 stycznia 2017 roku, których długość nie przekracza 30 minut.

Międzynarodowe Jury przyzna uczestnikom trzy nagrody. Laureat pierwszego miejsca otrzyma Statuetkę Złotej Arki autorstwa prof. Adama Myjaka i 10 000 złotych, a zdobywcy dwóch kolejnych nagród – odpowiednio 7 000 i 5 000 złotych.

„Do udziału w konkursie zachęcam wszystkich twórców kina krótkometrażowego – mówi Joanna Łapińska, dyrektor programowa festiwalu – To już kolejny rok, kiedy Transatlantyk Festival zaprasza do Łodzi – Miasta Filmu UNESCO twórców krótkiej formy, aby podczas Transatlantyku, być może po raz pierwszy, zaprezentowali swoje filmy szerszej publiczności. Cieszy mnie, że organizowany przez nas Konkurs Polskich Krótkich Metraży nabiera rozmachu i znaczenia. W ubiegłym roku otrzymaliśmy ponad 200 zgłoszeń, a projekcje filmów konkursowych cieszyły się dużą popularnością wśród festiwalowej publiczności.”

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 25 marca 2018 roku.

Filmy można zgłaszać poprzez dedykowany formularz.

Informacja prasowa


25.01.2018