„Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego ze wsparciem Eurimages

Współfinansowany przez PISF film „Ułaskawienie” w reżyserii Jana Jakuba Kolskie go otrzymał wsparcie funduszu Eurimages. Obraz jest jedynym polskim projektem dofinansowanym w marcowej sesji Eurimages.

Film wspołfinansowany przez PISF

„Po sukcesie, jakim było otrzymanie wsparcia finansowego z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Czeskiego Funduszu Filmowego, funduszy regionalnych: Odry-Film, EC1-Łódź Miasto Kultury, Podkarpackiego Funduszu Filmowego, TVP i Centrum Technologii Audiowizualnych, udało nam się wraz z czeskim Mimesis Film (Jan Macola) oraz słowackim Sentimental (Marek Urban) pozyskać dofinansowanie z europejskiego funduszu Eurimages w kwocie 270 000 EUR” – piszą producenci obrazu.

Eurimages – fundusz wspierający kino europejskie, dofinansowujący zwłaszcza działalność koprodukcyjną. Głównym warunkiem aplikowania do programu jest konieczność zaangażowania w projekt przynajmniej dwóch koproducentów z przynajmniej dwóch krajów członkowskich Funduszu.

„Ułaskawienie” – o filmie

„Ułaskawienie” jest historią o rodzicach żołnierza opowiadaną z perspektywy ich siedemnastoletniego wnuka Janka. Film wpisany jest w dramatyczne wspomnienia powojennej Polski, zawiera jednak unikalną treść: fabuła skupia się przede wszystkim na sile i odwadze dwojga rodziców, pokazując ich walkę o odzyskanie godności i równowagi po utracie syna.

Trwają zdjęcia do filmu. Ekipa filmowa realizuje je na Dolnym Śląsku, Podkarpaciu, w województwie łódzkim i w Czechach. W głównych rolach zobaczymy: Grażynę Błęcką-Kolską, Jana Jankowskiego i Michała Kaletę. Autorem zdjęć jest Julian Kernbach. Premiera planowana jest na grudzień 2018.

Za produkcję filmu odpowiadają łódzka firma Wytwórnia Doświadczalna Sp. z o.o. oraz łódzko-wrocławska Centrala Distribution Sp. z o.o, którą tworzą Agnieszka Janowska, Paweł Kosuń i Jacek Nagłowski.
Wspierają projekt: Etno Cafe, Vitabri.

Informacja prasowa


21.03.2018