Warsaw Kids Film Forum 2018: rusza nabór projektów

2. edycja Warsaw Kids Film Forum, międzynarodowego forum pitchingowego filmów i seriali dla młodego widza, odbędzie się 26-28 września 2018 w Warszawie podczas Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Na zgłoszenia projektów, które chcą wziąć udział w Pitchingu (w fazie rozwoju lub produkcji) lub w Giełdzie Scenariuszy organizatorzy czekają do 31 maja.

Warsaw Kids Film Forum łączy ze sobą przedstawicieli branży filmowej z regionów, w których produkuje się dużo wysokiej jakości filmów i seriali z filmowcami z krajów, w których produkcja właśnie nabiera tempa.

Na Forum będzie można:

  • zaprezentować swój projekt i znaleźć koproducenta, dystrybutora, agenta sprzedaży, czy partnera telewizyjnego,spotkać przedstawicieli instytutów filmowych i funduszy regionalnych,
  • skonsultować rozwijany projekt z profesjonalnymi doradcami scenariuszowymi podczas indywidualnych spotkań,
  • zapoznać się z najnowszymi trendami na rynku produkcji dla młodego widza
  • wygrać jedną z nagród za najlepszy pitching (m.in. udziału w The Financing Forum for Kids Content 2019 w Malmö, czy w EAVE Producers Workshop 2018 w Luksemburgu, a także możliwość realizacji usług produkcyjnych i postprodukcyjnych w Centrum Technologii Audiowizualnej we Wrocławiu na łączną kwotę 160 tys. złotych).

Trzydniowe wydarzenie dla twórców

Na trzydniowy program Warsaw Kids Film Forum składa się pierwszy dzień konferencji, tzw. Inspiration Day, na którym zaprezentowane zostaną studia przypadków najciekawszych koprodukcji dla dzieci – animacji, filmu aktorskiego lub dokumentu, poświęcone m.in. cross medialnemu podejściu w opowiadaniu historii, budowaniu kampanii marketingowej, czy analizie europejskiego rynku produkcji dla dzieci. Drugi i trzeci dzień Forum to czas na pitchingi 28 zakwalifikowanych projektów (seriali i filmów pełnometrażowych – aktorskich, animowanych i dokumentalnych) oraz indywidualne spotkania uczestników Forum z przedstawicielami Polskiej i zagranicznej branży filmowej. Nowością w tegorocznym programie będą Giełda Scenariuszy łącząca ze sobą scenarzystów i reżyserów z producentami oraz Spotkanie Producentów nakierowane na zawiązywanie koprodukcji.

Nabór do 31 maja

Ponad 80 projektów z 25 krajów zgłoszonych w roku 2017 oraz ponad 200 uczestników biorących udział w Forum – w tym m.in. przedstawicieli agentów sprzedaży Sola Media, Global Screen, telewizji Canal +, NRK, YLE, NDR oraz Netherland Film Funds, czy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej świadczą o rosnącej potrzebie nawiązywania kontaktów pomiędzy rozwiniętymi branżami filmowymi i nowymi, wschodzącymi rynkami. Tylko w Polsce w ciągu ostatnich 3 lat powstały pierwsze od lat produkcje dla młodych widzów, które osiągnęły sukces komercyjny oraz wyodrębniona została alokacja Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dedykowana widowni familijnej, do której tylko w pierwszym roku złożonych zostało ok. 50 projektów.
Nabór projektów do Pitchingu i Giełdy Scenariuszy potrwa do 31 maja. Formularz rejestracyjny, spis wymaganych załączników znajduje się na www.warsawkidsff.pl.

Rejestracja Obserwatorów rozpocznie się 4 czerwca i potrwa do 16 września.

Informacja prasowa


11.04.2018