Warsztaty aktorskie ze zdobywczynią nagrody Emmy

Julie Anna Schubert, zdobywczyni nagrody Emmy za casting do „House of Cards”, poprowadzi warsztaty aktorskie w Warszawie.  

W dniach 27, 28 i 29 listopada 2018 roku w Warszawie w Centrum Kreatywności na ul. Targowej 56 trwają warsztaty dla aktorów „On Camera Casting & Coaching”, które prowadzi jedna z najbardziej uznanych reżyserek obsad w Stanach Zjednoczonych, zdobywczyni nagrody Emmy za casting do serialu „House of Cards” Julie A. Schubert. Towarzyszyć jej będzie Mariusz Bargielski właściciel jednej z najbardziej uznanych agencji artystycznych w Nowym Jorku.

Jest to niecodzienna okazja, dla polskich aktorek i aktorów, do zapoznania się z realiami funkcjonowania amerykańskiego rynku filmowego, zdobycia umiejętności przygotowania castingów na odległość i możliwość osobistego spotkania z reżyserem obsad prowadzącym castingi do najważniejszych amerykańskich produkcji filmowych ostatnich lat, takich jak: „House of Cards”, „Nowe oblicze Greya”, „Ciemniejsza strona Greya”, „Wyznania zakupoholiczki”, Marvel „The Defenders” i „Daredevil”, „Luke Cage” i wielu innych.

Wyjątkowość warsztatów polega na tym, że będą one symulacją castingu, w trakcie którego uczestnicy będą pracować na przygotowanych wcześniej przez reżyserkę indywidualnie dobranych dla każdego uczestnika scen.

Odbiorcy wydarzenia będą mieli też okazję wysłuchać wykładu Mariusza Bargielskiego, o tym jak przygotować się do pracy w filmie w Stanach Zjednoczonych. Językiem wykładowym będzie język angielski.

Organizatorem ze strony polskiej jest firma SONG FACTORY współpracująca z marką LISKOWACKI.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.oncamera.pl

Prowadzący

Julie Anna Schubert jest reżyserem obsad z  Nowego Jorku. Od wielu lat współpracuje z najważniejszymi producentami filmowymi w Stanach Zjednoczonych. Jako reżyser obsady pracowała między innym przy projektach takich jak: „House of Cards” (za co otrzymała nagrodę Emmy „Za najlepszy casting”); Marvel „The Defenders oraz „Daredevil”, a także przy nagrodzonym, niezależnym filmie fabularnym „Night goes on”. Pracowała także przy projektach: „Zbaw nas ode złego” czy „Wyznania zakupoholiczki”. Julie rozpoczynała swoją karierę, asystując przy castingach realizowanych przez takie autorytety jak Juliet Taylor (m.in. Woody Allen „Vicky Cristina Barcelona” ) i Ellen Lewis (filmy Martina Scorsese). Obecnie pracuje nad trzema serialami i filmem fabularnym.

Mariusz Bargielski, agent filmowy, telewizyjny i teatralny. Założyciel i obecny prezydent nowojorskiej Metropolis Artists Agency (MAA). MAA jest jedną z niewielu amerykańskich agencji artystycznych, całkowicie działających pod egidą trzech związków zawodowych (SAG-AFTRA, AEA). Reprezentuje aktorów, pisarzy, a także reżyserów. Agencja wynegocjowała dla swoich klientów role w ponad 50 serialach telewizyjnych (m.in znanych w Polsce „House of Cards”, „Luke Cage”, „Daredevil”, „Blue Bloods”, „Bull”, „Law & Order”, „Blacklist”, „Power”, „Gotham”, „Mr. Robot”, „Madam Secretary” i wielu innych), w ponad 35 filmach (m.in. „Bond/Spectre”, „Captain Phillips”, „Ocean’s Eight”, „Harry Potter”, „Song One”), a także w sztukach teatralnych.

Agencja zajmuje się także przygotowaniem filmów do produkcji (packaging) oraz sprzedażą filmów i seriali. Mariusz Bargielski rozpoczynał swoją karierę przy pracy w grupach zdjęciowych „Dom”, „Obi-Oba”, „Dzień Czwarty”.

Od 1991 roku mieszka na stałe w Stanach Zjednoczonych.

Informacja prasowa


27.11.2018