Warsztaty scenariuszowe z Jonathanem Lynnem

Honorowym gościem 8. edycji Script Fiesty będzie Jonathan Lynn, jeden z najbardziej doświadczonych twórców komedii. Reżyser i scenarzysta poprowadzi warsztaty scenariuszowe dla autorów tego gatunku.

Warsztaty scenariuszowe dla autorów komedii

Podczas 8. edycji Script Fiesty Jonathan Lynn poprowadzi darmowe warsztaty, na których omówi cztery wybrane ze zgłoszeń scenariusze komedii. Scenarzyści będą mieli okazję porozmawiać z Lynnem o swoich postaciach, narracji, punktach zwrotnych, różnych rodzajach komizmu oraz o ich potencjalnym wpływie na publiczność.

Aby się zgłosić należy wysłać do 1 marca 2019 roku scenariusz lub treatment swojej komedii przetłumaczony na język angielski (scenariusze będą miały pierwszeństwo w selekcji) wraz z krótkim bio swojej osoby w języku angielskim na adres: anna.bielak@scriptfiesta.pl.

Warsztaty odbędą się 28 marca 2019 w godzinach 9.00 – 12.00 w Warszawskiej Szkole Filmowej, ul. Gen. Józefa Zajączka 7.

Warsztaty są darmowe, będą prowadzone w języku angielskim.

*W warsztatach mogą wziąć udział tylko te osoby, których projekty zostaną wybrane. Dla wszystkich chętnych istnieje możliwość wzięcia udziału w otwartym wykładzie Jonathana Lynna, który odbędzie się w trakcie festiwalu w Kinie Elektronik.

Jonathan Lynn

Jonathan Lynn to artysta wszechstronny, który przez ostatnie czterdzieści lat pracował jako reżyser, scenarzysta, producent i aktor, zarówno filmów kinowych, jak i telewizyjnych. Jest autorem bestsellerowych książek i powieści. Wśród filmów, które wyreżyserował znajdują się takie pozycje jak “Uciekające zakonnice” czy “Trop” (napisał do nich również scenariusze), “Mój kuzyn Vinny” (za rolę w którym Marisa Tomei dostała Oscara), “Jak ugryźć 10 milionów” (z Brucem Willisem i Matthew Perrym), “Prawem na lewo” (z Jeffem Danielsem oraz Charlize Theron), “Sknerus” (z Michaelem J. Foxem i Kirkiem Douglasem), “Fałszywy senator” (za który Eddie Murphy otrzymał specjalną nagrodę od Political Film Society oraz Enviromental Media Award) czy “Wojna pokus” (nagrodzony Czarną Szpulą za Najlepszy Film Roku obraz z udziałem Beyoncé Knowles i Cuby Goodinga Jr).

“Tak, panie ministrze” – wyróżniona nagrodą BAFTA satyra polityczna, którą Lynn napisał razem z Antonym Jay’em nie schodziła z ekranów BBC 2 przez cztery lata. Sequel, czyli “Tak jest, panie premierze”, królował na ekranach od 1986 roku do 1988. Oba programy zostały wyemitowane w osiemdziesięciu czterech krajach i są dostępne na DVD. Zostały wyróżnione Nagrodą Specjalną Campaign For Freedom Of Information oraz wieloma innymi nagrodami.

Więcej: https://scriptfiesta.pl/aktualnosci/1404/warsztaty-scenariuszowe-z-jonathanem-lynnem


14.01.2019