„Who Will Write Our History” na festiwalu w Rzymie

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej dokument fabularyzowany „Who Will Write Our History” w reżyserii Roberty Grossman znajdzie się w programie 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rzymie.

„Who Will Write Our History” to dokument fabularyzowany opowiadający historię Emanuela Ringelbluma i założonej przez niego tajnej organizacji Oneg Szabat, która w latach 1940 – 1943 dokumentowała życie i śmierć Żydów w Getcie Warszawskim. Odnalezione po wojnie dzięki determinacji nielicznych ocalałych działaczy, Archiwum stanowi jedno z najcenniejszych źródeł wiedzy o Zagładzie Żydów oraz codziennych aspektach życia pod okupacją niemiecką.

Producentami filmu są Nancy Spielberg, Anna Różalska. W obsadzie znaleźli się m.in. Adrien Brody (v.o.), Joan Allen (v.o.), Piotr Głowacki, Jowita Budnik, Karolina Gruszka i Wojciech Zieliński. Za produkcję odpowiadają firmy Katahdin Productions, Match&Spark, ARTE/NDR, EC1 Łódź, Mazowiecki Fundusz Filmowy. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Więcej informacji o filmie: www.whowillwriteourhistory.com.

13. MFF w Rzymie odbędzie się w dniach 18 – 28 października. Pełen program imprezy zostanie ogłoszony 5 października.


02.08.2018