Zapisy na Plenery Film Spring Open 2019

Fundacja Film Spring Open otwiera zapisy na czternastą edycję Plenerów Film Spring Open, które odbędą się w terminie 15-24.10.2019 w Krakowie.

Plenery Film Spring Open to jeden z największych kursów audiowizualnych w Polsce, ale i w Europie. O ich wartości świadczy rosnąca co roku liczba uczestników: 346 w 2018 roku, a także Partnerów technologicznych (61 w 2018), którzy dostarczają sprzęt o wartości 12,5 mln zł.

Strategia edukacyjna – to praktyczne uczenie poprzez pracę, rozwijanie przez uczestników projektów w trakcie trwania Plenerów oraz wykłady wybitnych specjalistów. To miejsce spotkań twórców, artystów, profesjonalnych filmowców, studentów i pasjonatów, którzy w niezwykłej atmosferze rozwijają swoje umiejętności artystyczne i techniczne, wymieniają się wiedzą, uczą się nowych technologii, czerpią z wiedzy mistrzów, a także mają możliwość rozwijania i realizowania swoich projektów. Program Plenerów opiera się o nowoczesne podejście do produkcji filmowej oraz wybiega w przyszłość rynku audiowizualnego.

Plenery Film Spring Open oferują możliwość pracy nad własnymi projektami pod opieką wybitnych profesjonalistów w dowolnie wybranych grupach warsztatowych dotyczących wszystkich gałęzi sztuki audiowizualnej, a także tego, co dzieje się na styku sztuki i świata nauki.

Organizatorzy zapraszają do udziału reżyserów, operatorów, scenarzystów, aktorów, montażystów, realizatorów dźwięku, kompozytorów, specjalistów VFX, animatorów, programistów, Youtuberów, producentów, kostiumografów, charakteryzatorów, techników, filmoznawców.

Co roku uczestnicy biorą udział w wykładach, warsztatach, projekcjach filmów, spotkaniach z twórcami oraz realizują swoje projekty audiowizualne.

Na uczestników, jak co roku, czekają grupy twórcze, których tematyka obejmuje: scenariusze, animację, nowy model produkcji filmowej – w tym wirtualne studio filmowe, prewizowanie filmów fabularnych, filmy dokumentalne, filmy reklamowe, VR i AR, CGI i nowoczesny montaż CGI, interakcyjne formy narracji audiowizualnej, teledyski, twórczość internetową, film dziecięcy i familijny, a także Close Up – zbliżenie w filmie.

Nowości w programie

Jak zdradzają organizatorzy tegorocznymi nowościami na Plenerach będzie:

  • Grupa filmu dziecięcego i familijnego (dzięki wsparciu Fundacji PZU) – kierunku, który staje się ważnym elementem kształtowania wrażliwości społeczeństwa – prowadzi ją reżyserka Dorota Kędzierzawska,
  • Grupa efektów specjalnych i charakteryzacji SFX prowadzona przez Wandę i Marcina Kędzierzawskich,
  • Grupa Nikon Close Up – zbliżenie w filmie.

Gośćmi będzie polska szkoła horroru Blobber Team, która łączy narrację fabularną ze światem gier. Nie zabraknie także najlepszego sprzętu i Cinebusa, w którym budujemy wirtualne studio – zapewnia Sławomir Idziak – opiekun artystyczny i twórca Plenerów Film Spring Open.

Chętni mogą zapisać się na Plenery na stronie Fundacji Film Spring Open: filmspringopen.eu/pl/rejestracja

Rejestracja zakończy się na początku października.

Więcej informacji:

Informacja prasowa

 


01.07.2019