Zgłoś film na O!pla 2019

Animation Across Borders ogłasza otwarty dla wszystkich nabór filmów do konkursów w ramach kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.

O festiwalu

Celem Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA jest promocja polskiej animacji w kraju i na świecie oraz zwiększenie wiedzy dotyczącej animacji przede wszystkim w mniejszych ośrodkach w kraju. Co roku festiwal odwiedza kilkadziesiąt miejscowości. Od samego początku (2013) O!PLA dociera ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim do mniejszych ośrodków w kraju. Poprzez projekcje dla widzów w różnym wieku, prelekcje i Lekcje Animacji, spotkania z twórcami oraz warsztaty animacji ma znaczący charakter edukacyjny. To, co charakteryzuje O!PLA w sposób szczególny, to jurorzy, którymi są wszyscy widzowie biorący udział w projekcjach, a także skala przedsięwzięcia. Z roku na rok rośnie liczba miejscowości, w których odbywa się festiwal. W zeszłym roku polska animacja w ramach O!PLA była obecna w aż 77 miejscowościach.

7. edycja Festiwalu Animacji „O!PLA” odbędzie się w dniach 21 lutego – 21 kwietnia 2019 roku, z Wielkim Finałem w ostatni weekend kwietnia. Jurorami w konkursie będą tradycyjnie sami widzowie w różnym wieku, uczestniczący w projekcjach konkursowych.

Zgłoszenia

Zgłoszenie filmu do konkursu jest bezpłatne. Termin zgłaszania filmów oraz przesłania ich do Organizatora drogą mailową upływa 20 stycznia 2019 r.

Do konkursu przyjmowane są filmy animowane zrealizowane w Polsce lub za granicą, skierowane do widzów dorosłych/młodzieży 16+ (konkurs główny) oraz do dzieci (konkurs „Teraz dzieci mają głos”), zrealizowane między 1 stycznia 2017 a 31 grudnia 2018, w dowolnej technice animacji (w tym filmy kombinowane posiadające co najmniej 90% sekwencji animowanych), o czasie trwania nie dłuższym niż 25 minut (włącznie z napisami końcowymi). Jeden twórca/właściciel praw może zgłosić do selekcji dowolną ilość filmów.

Szczegóły na stronie festiwalu: www.polskaanimacja.pl.

 


05.12.2018