Zgłoś film na Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”

Do 31 maja trwa nabór filmów dokumentalnych o tematyce historycznej do konkursu 6. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”.

Filmy dokumentalne o tematyce historycznej

Do konkursu zostaną zakwalifikowane filmy bez ograniczeń czasowych, wyprodukowane w 2017 lub 2018 roku. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: www.zamoscfilmfestival.pl.

Na filmy i zgłoszenia organizatorzy czekają do 31 maja 2018 r. Oficjalne wyniki selekcji zostaną ogłoszone 3 lipca. Projekcje konkursowe filmów nominowanych do nagrody głównej odbędą się w Zamościu w dniach 16-18 sierpnia w siedzibie Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”. Organizatorami Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość i TVP Historia.

Międzynarodowy charakter wydarzenia

Konkurs ma charakter międzynarodowy. Jest otwarty dla polskich i zagranicznych produkcji. Organizator nie pobiera opłat za zgłoszenie filmu do konkursu. Jeden twórca może zgłosić do konkursu maksimum 2 filmy, przy czym każde dzieło musi być zarejestrowane na osobnym nośniku. Każdy z producentów, dystrybutorów lub innych podmiotów będących właścicielami praw do filmów dokumentalnych może zgłosić dowolną liczbę filmów.

Informacja prasowa


21.03.2018