Zgłoś swój teledysk do pierwszej edycji PL Music Video Awards

W dniach 16 i 17 listopada odbędzie się w Łodzi pierwsza edycja festiwalu poświęconego wyłącznie wideoklipom.

Będzie to dwudniowa impreza, której celem jest promowanie sztuki wideoklipu. W jej ramach odbywać się będą pokazy teledysków, spotkania, debaty. Kulminacją festiwalu będzie gala wręczenia nagród dla najlepszych polskich twórców wideoklipów, która odbędzie się w klubie Format na terenie Fabryki Sztuki w Łodzi. 

Zgłoszenia do 21 października

Twórcy mogą zgłaszać swoje prace w siedmiu kategoriach: Pop, Rock i ostre brzmienie, Hip-hop, Alternatywa, Folk, Muzyka Elektroniczna oraz Inne – jeśli twórca uzna, że jego praca nie mieści się w żadnej z powyższych kategorii.

Dodatkowo przyznane zostaną nagrody w kategorii Debiut oraz Ważny Przekaz – dla teledysku wyrażającego i promującego istotne idee społeczne.     

Spośród zgłoszonych poprzez formularz na stronie www.plmva.pl prac, profesjonalne jury wybierze teledyski, które zostaną nominowane. W każdej z kategorii nominowanych będzie od trzech do sześciu prac. Termin zgłoszeń upływa 21 października.

PL Music Video Awards powstało po to, aby połączyć siły, poznać się, stworzyć miejsce do spotkania i rozmowy o polskim wideoklipie. Organizatorzy liczą na szeroki odzew twórców filmowych, artystów, zespołów, producentów, wytwórni muzycznych.

Pierwsza edycja wydarzenia promowana jest poprzez serię spotów wizerunkowych nakręconych w różnych punktach Łodzi. Ich bohaterem jest pochodząca z odległej galaktyki para, która ląduje na Ziemi. Plakat i inne elementy graficzne festiwalu zaprojektował Krzysztof Iwański. 

W jury znajdą się twórcy filmowi, dziennikarze, artyści. Jego pełen skład zostanie ujawniony 15 października, a szczegółowy program wydarzenia zostanie ogłoszony pod koniec października.

Partnerem głównym festiwalu jest Łódzkie Centrum Wydarzeń. 

Ważne linki:

www.plmva.pl, www.facebook.com/plmusicvideoawardswww.instagram.com/plmusicvideoawards

Ważne terminy:

  • 15 października ogłoszenie składu jury
  • 21 października – zakończenie przyjmowania zgłoszeń teledysków do konkursu
  • 31 października – ogłoszenie pełnego programu festiwalu
  • 5 listopada – ogłoszenie nominowanych teledysków w konkursie
  • 16-17 listopada – Festiwal PL Music Video Awards (ŁÓDŹ)

Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster

W Warszawie od 2008 roku Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster organizuje unikatowy projekt edukacji filmowej o nazwie – Szkoła Teledysków. W jego ramach młodzi twórcy filmowi mogą stworzyć wideoklipy dla najbardziej znanych polskich artystów. Prace te osiągają bardzo wysoki poziom artystyczny i liczoną w milionach osób oglądalność. Do tej pory powstało ponad 20 klipów, dla: Bedoesa, Bovskiej, Sound’n’Grace, Sonara, Sorry Boys, Solar/Białas, Vienia, Nosowskiej, Lao Che i wielu innych.

Letni Festiwal Filmowy Polówka: w Łodzi fundacja jest znana ze stworzenia najbardziej popularnego i rozpoznawalnego festiwalu filmowego – Polówki. Co roku bezpośrednio w projekcjach bierze udział ponad 30 tysięcy widzów.


08.10.2018