Znamy projekty zakwalifikowane na pitching Animated in Poland

Pięć polskich animacji na etapie produkcji zostanie zaprezentowanych podczas pitchingu Animated in Poland na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Filmowcy i producenci będą mieli okazję spotkać się z ekspertami, którzy zdecydują lub doradzą w kwestii dalszych losów ich filmów.

Animated in Poland to sekcja programu KFF Industry skupiająca się na polskim kinie animowanym. Obejmuje ona panele dyskusyjne, warsztaty, prezentację projektów oraz spotkania indywidualne w formule one-on-one. Jednym z najistotniejszych wydarzeń tegorocznej edycji, zarówno dla twórców filmowych, jak i zaproszonych z całego świata ekspertów, będzie pitching – prezentacja polskich krótkometrażowych animacji w ostatniej fazie produkcji. Każdy z projektów przedstawiony zostanie przez reżysera i/lub producenta przed audytorium złożonym z międzynarodowych specjalistów z branży filmowej: dystrybutorów, agentów sprzedaży, programerów festiwalowych oraz reprezentantów instytucji filmowych. Dzięki temu animacje uzyskają realną szansę na start na światowych festiwalach i rynkach. Podczas tegorocznej edycji Animated in Poland zaprezentowanych zostanie pięć projektów, zarówno filmów studenckich, jak i przygotowywanych w profesjonalnych studiach.

Wybrane projekty

  • Kaprysia – reż. Betina Bożek, prod. Studio Filmu Animowanego ASP Kraków
  • Łowy – reż. Mateusz Jarmulski, prod. Animoon Sp. z o.o.
  • Mój Franciszek – reż. Katarzyna K. Pieróg, prod. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
  • Red Light Train – reż. Alicja Kot, prod. Studio Filmu Animowanego ASP Kraków
  • Wyszła z brzegów – reż. Sofya Nabok, prod. Likaon Sp. z o.o.

W tym roku przedstawiciele projektów będą mieli szansę porozmawiać podczas indywidualnych spotkań m.in. z selekcjonerami festiwali (Berlinale, Venice FF, Winterthur ISFF, Film Fest Dresden, Go Short czy Anifilm).

Prezentacje poprzedzi intensywny warsztat przygotowawczy, który poprowadzi Wim Vanacker – szef sekcji scenariuszowej NISI MASA oraz European Short Pitch – jednego z najważniejszych pitchingów dla filmów krótkometrażowych w Europie.

Pitching odbędzie się 29 maja 2018 roku o godzinie 12.00 w krakowskim MOS

Wydarzeniem towarzyszącym będzie panel dyskusyjny „It’s Short Time”, którego uczestnicy, m.in programerzy sekcji krótkometrażowych z festiwali w Wenecji i Berlinie oraz Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii film krótkometrażowy, będą promować rangę tego gatunku na międzynarodowej scenie filmowej. Panel odbędzie się również 29 maja, o godzinie 10.30 i jest współorganizowany przez działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka z okazji 10-lecia jego istnienia.

Partnerami wydarzenia są Sound Mind oraz Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA). Podobnie jak przed rokiem jeden z prezentowanych projektów otrzyma bon na 10-dniową postprodukcję dźwięku w prowadzonym przez Michała Fojcika studiu Sound Mind. Po raz pierwszy w tym roku na Animated in Poland przyznane zostanie Wyróżnienie Specjalne ufundowane przez CeTA w formie 60 000 zł wkładu niepieniężnego (aportu rzeczowego) w produkcję filmu realizowanego przez nagrodzonego twórcę/producenta, m.in. poprzez użyczenie sprzętu i infrastruktury oraz wykonanie wybranych usług. Nagroda będzie zrealizowana w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu.

KFF Industry to program wydarzeń branżowych, przeznaczony dla obecnych na Krakowskim Festiwalu Filmowym profesjonalistów filmowych.

Więcej informacji: www.krakowfilmfestival.pl/industry/kff-industry.

Informacja prasowa

 

 


14.05.2018