19¦91

Reżyseria: Emilia Śniegoska

reżyseria: Emilia Śniegoska
scenariusz: Emilia Śniegoska
zdjęcia: Ewa Radzewicz
dźwięk: Jakub Jerszyński
montaż: Anna Gontarczyk
kierownictwo produkcji: Emilia Śniegoska, Aleksandra Cyganek
Barwny, 25 min

producent: Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Koi Studio współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

W tytułowej grze liczb zakodowana jest różnica wieku pomiędzy dwiema bohaterkami filmu. Dziewiętnastoletnia Niemka odwiedza dziewięćdziesięciojednoletnią Zofię, ocalałą z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Relacja pomiędzy kobietami jest niejednoznaczna – można się jedynie domyślać, czy przeważa w niej poznawcza ciekawość (dla młodej Niemki to jedna z ostatnich szans na spotkanie naocznego świadka okrutnej historii), czy potrzeba bliskości drugiego człowieka.

Emilia Śniegoska
Emilia Śniegoska, reżyser oraz lingwistka. W 2010 roku ukończyła studia magisterskie na kierunkach Niemiecki jako język obcy, Fenistyka oraz Bałtystyka na Uniwersytecie w Greifswaldzie. W latach 2006 – 2010 współpracowała jako aktorka oraz wiolonczelistka z OPT Gardzienice. W 2018 uzyskała tytuł magistra na kierunku reżyseria w Szkole Filmowej w Łodzi. Jej pierwszoroczny film dokumentalny „Edward” pokazywany był na festiwalach w Polsce i za granicą. Od 2014 pracuje jako asystent reżysera przy filmach fabularnych i dokumentalnych oraz realizuje formaty telewizyjne. Mieszka w Berlinie.