EGZAMIN

Reżyseria: Bartosz Paduch

reżyseria: Bartosz Paduch
scenariusz: Bartosz Paduch
zdjęcia: Bartosz Bieniek
scenografia: Paweł Jarzębski
dekoracja wnętrz: Anna Grabowska, Piotr Jurek
kostiumy: Agnieszka Wałęga, Ewa Klepacka 
muzyka: 1988 (zespół)
montaż: Miłosz Janiec 
charakteryzacja: Izabela Karwacka
kierownictwo produkcji: Małgorzata Małysa
Barwny, 27 min

obsada: Grzegorz Palkowski, Julian Świeżewski, Agata Bykowska

producent: Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska
produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Furia Film, TVN, Non Stop Film Service
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Scenariusz filmu opowiada historię Bastka, młodego chłopaka z blokowiska, wychowującego się bez rodziców. Pasją Bastka jest malowanie grafitti, zarabia natomiast handlując narkotykami, które sprzedaje dla swego starszego brata – dilera. Bastek pragnie zmienić swoje życie i chce studiować na Akademii Sztuk Pięknych, by zostać prawdziwym artystą.
Kiedy zostaje przyłapany na gorącym uczynku, nieoczekiwanie dostaje od śledczego policjanta propozycję nie do odrzucenia: jeśli pogrąży zeznaniami swojego brata, otrzyma coś, dzięki czemu bez problemu dostanie się na wymarzone studia. Bastek staje przed życiowym dylematem, ale wychowany w świecie, gdzie nikt nie pokazał mu wyraźnej granicy między dobrem a złem, nie zdaje sobie sprawy z moralnych konsekwencji swoich wyborów. Jeszcze nie wie, że realizacja marzeń okupionych zdradą, ma gorzki smak…

Bartosz Paduch
W 2007 roku ukończył studia na Wydziale Radia i Telewizji UŚ w Katowicach na kierunku Reżyseria filmowa i telewizyjna. W latach 2010/2011 był uczestnikiem Kursu fabularnego „Studio Prób” w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Laureat Stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury. Otrzymał także Stypendium Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Był także reżyserem cyklu dokumentalnego p.t.: „Sztuka dokumentu“, realizowanego na zamówienie TV Polonia i TVP Kultura. W jego dorobku znajdują się także takie produkcje jak: „Pułkownik Dąbek. Obrona Gdyni 1939” czy „Za burtą” w ramach cyklu „Dekalog 89+”.