W STANIE WOLTY

Reżyseria: Karolina Poryzała, Monika Kotecka

reżyseria: Karolina Poryzała, Monika Kotecka
scenariusz: Karolina Poryzała, Monika Kotecka
zdjęcia: Monika Kotecka
muzyka: Vacat
montaż: Katarzyna Boniecka
dźwięk: Anna Rok
kierownictwo produkcji: Marta Gmosińska, Aleksandra Kotec

producent: Agnieszka Wasiak
produkcja: Lava Films
producent wykonawczy: Agnieszka Wasiak
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, HBO Polska

W stanie wolty, to historia trzech zawodniczek z drużyny woltyżerskiej. Każda z nich jest w innym wieku, ale aby osiągnąć wspólny cel każda z nich musi pokonać swoje własne słabości.  Bohaterki nie zdają sobie sprawy, że walka o awans do reprezentacji Polski  może okazać się cenniejsza niż cel sam w sobie.

Karolina Poryzała, Monika Kotecka
Monika Kotecka, rocznik ྍ. Studiowała nauki społeczne, fotografię i operatorkę w Łodzi. Jej krótkie metraże były pokazywane na Berlinale, w Cannes, na Nowych Horyzontach. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych projektach fotograficznych i filmowych m.in Cinetrain (podróż KolejąTranssyberyjską) i warsztatach twórczych m.in. Berlinale Talent Campus).

Karolina Poryzała, rocznik ‘78. Fotografka i scenarzystka. Studiowała zoologię na SGGW. Ukończyła Fotografię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi oraz kurs scenariuszowy w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Pracujac jako fotograf, interesowała się głównie dokumentem kreacyjnym. Jej cykl „Troma Trip America” pokazywany był w międzynarodowych galeriach, m.in. w Foam w Amsterdamie. Jej reportaże o tematyce społecznej publikowane były między innymi w Gazecie Wyborczej, Newsweeku czy Polityce. Obecnie pracuje nad rozwojem seriali dla telewizji premium oraz nad własnym debiutem fabularnym

Od 2012 Monika i Karolina pracują w duecie Kurkot Kollektiv. Ich działalność skupia się głównie na dokumentalnych projektach fotograficznych oraz krótkich formach filmowych takich jak klipy muzyczne oraz videoart. Obecnie pracują nad pełnometrażowym debiutem dokumentalnym.