JA TERAZ KŁAMIĘ

Data premiery: 2019-06-28
Reżyseria: Paweł Borowski

reżyseria: Paweł Borowski
scenariusz: Paweł Borowski
zdjęcia:Arkadiusz Tomiak
scenografia: Daria Dwornik
dekoracja wnętrz: Izabela Cieszko
kostiumy: Anna Imiela-Szcześniak
muzyka: Adam Burzyński
dźwięk: Jan Schermer
montaż: Mieneke Kramer
charakteryzacja: Agnieszka Sasim
kierownictwo produkcji: Magdalena Malisz
Barwny, 107 min

obsada: Maja Ostaszewska, Paulina Walendziak, Ra-fał Maćkowiak, Agata Buzek, Joanna Kulig, Robert Więckiewicz

producent: Łukasz Dzięcioł, Piotr Dzięcioł, Sander Verdonk 
produkcja: Opus Film 
koprodukcja: New Amsterdam Film Company, Instytucja Filmowa Silesia Film, EC1, Łódź – Miasto Kultury, DI Factory  współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Netherlands Film Fund, Urząd Miasta Łodzi, Śląski Fundusz Filmowy dystrybucja: Kino Świat

Aktorka Celia, jej partner – reżyser Mat oraz nastoletnia piosenkarka Yvonne to trójka celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show „Konfesjonał Gwiazd”. Każde z nich wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji marzeń. Dla Yvonne ma to być powrót na szczyty list przebojów, dla Celii i Mata szansa na nakręcenie wspólnego filmu. Kiedy cała trójka ponosi porażkę, sprawy zaczynają się komplikować. Związek aktorki i reżysera wchodzi w niebezpieczny zakręt, kariera piosenkarki wisi na włosku. Wtedy właśnie do Mata zgłasza się prowadząca show, Kai i oferuje mu pomoc w sfinansowaniu filmu. Ale stawia warunek – rolę, którą miała zagrać Celia, dostanie… Yvonne. Decyzja podjęta przez Mata, wywoła prawdziwy rollercoaster zdarzeń, w czasie których na jaw zaczną wychodzić wszystkie, najbardziej skrywane tajemnice bohaterów. Kto z nich kłamie? Kto mówi prawdę? Jakie są ich prawdziwe motywacje? Wielki finał telewizyjnego widowiska przyniesie odpowiedzi.

Paweł Borowski
Paweł ukończył z wyróżnieniem warszawską Akademię Sztuk Pięknych na kierunkach malarstwo i film animowany. Jego pierwsze filmy krótkometrażowe Love Gamestation (2001) i Kocham cię (2003) były pokazywane i nagradzane na festiwalach, w tym na 54. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, Tribeca Film Festival w Nowym Jorku, Brisbane International Film Festival i Trieste Film Festival. W 2009 roku zrealizował swój pełnometrażowy debiut fabularny Zero. Film, pokazywany m.in. w Pusan, Sao Paulo, Rotterdamie, Waszyngtonie i Mediolanie, zdobył liczne wyróżnienia i nagrody – w tym czterokrotnie Grand Prix.