Ludzie z bagien

Reżyseria: Piotr Sadziński

scenariusz i reżyseria Piotr Sadziński
zdjęcia Anna Sadzińska
muzyka Sebastian Stieler
produkcja DocFilm.pl Piotr Sadziński, ul. Kołłątaja 15/8, 15-774 Białystok p.sadzinski@docfilm.pl, a.sadzinska@docfilm.pl koprodukcja Telewizja Polska S.A.
współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej

XDCAM HD, kolor, 52′
Polska 2010

Opowieść o rodzinie mającej odwagę realizować swoje marzenia, która zgiełk wielkiego miasta zamieniła na życie w zgodzie z naturą pośrodku biebrzańskich bagien. O ojcu, który miłością do przyrody stara się zarazić swoją córkę. To także historia ludzi, którzy podejmują walkę o to co najbardziej kochają – dziką przyrodę. Walkę, która na pierwszy rzut oka wydaję się przegrana od samego początku. Czy można bowiem powstrzymać „rozwój” cywilizacji? Czy kiedy na szali stawiamy życie małego szarego ptaka i wygodę ludzi, ten pierwszy ma w ogóle szansę?

Piotr Sadziński

Ur. 1976. Absolwent kursu reżyserii w Akademii Filmu i TV w Warszawie, Dragon Forum – Masterclass Marcela Łozińskiego, a także uczestnik kursu dokumentalnego w Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy. Jako specjalny wysłannik jednej z komercyjnych rozgłośni radiowych był korespondentem wojennym w Afganistanie (2001) i Iraku (2003). W 2006 wraz z żoną założył w Białymstoku firmę DocFilm.pl zajmującą się niezależną produkcją filmową i telewizyjną. „Ludzie z bagien” to jego debiut.