ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA

Reżyseria: Mariusz Wilczyński

reżyseria: Mariusz Wilczyński
scenariusz: Mariusz Wilczyński
scenografia: Mariusz Wilczyński
muzyka: Tadeusz Nalepa
dźwięk: Franciszek Kozłowski
montaż: Jarosław Barzan
Barwny, 88 min

producent: Ewa Puszczyńska, Agnieszka Ścibior
produkcja: Bombonierka
koprodukcja: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Instytut Adama Mickiewicza, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Letko, NoLabel, DI Factory, Gigant Films
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że ??wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia.
Film jest autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi.

Mariusz Wilczyński
Scenarzysta, autor opracowania plastycznego i reżyser filmów rysunkowych, teledysków, krótkich form telewizyjnych. Malarz, rysownik, scenograf, aktor, pedagog. Podejmuje także działania artystyczne łączące różnorodne dziedziny sztuki (performance’y muzyczno-plastyczno-filmowe).
Urodził się 29 kwietnia 1960 roku w Łodzi. Absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi