Złota rybka

Reżyseria: Tomasz Wolski

reżyseria Tomasz Wolski
zdjęcia Tomasz Wolski
montaż Tomasz Wolski
dźwięk Tomasz Wolski, Agnieszka Janowska, Konstanty Kulik
udźwiękowienie Tomasz Wieczorek
kierownik produkcji Anna Bławut-Mazurkiewicz

producent Anna Gawlita, Anna Bławut-Mazurkiewicz, Tomasz Wolski
produkcja Kijora Anna Gawlita

HDV, kolor, 52 min/70 min

Polska 2008

Film dokumentalny o kolorowej codzienności osób upośledzonych, mieszkających w Domu Pomocy Społecznej. Pretekstem do tej opowieści są przygotowania do spektaklu teatralnego „Bajka o złotej rybce”, adaptacji utworu Aleksandra Puszkina.

Bohaterowie filmu biorą udział w próbach do spektaklu, który finalnie zostaje pokazany w Teatrze Ludowym w Krakowie. Przygotowania do spektaklu stanowią główną oś filmu, a jego temat – życzenia do złotej rybki – koresponduje z wydarzeniami w życiu tych niecodziennych aktorów. Każdy z nich ma swoje małe marzenia, które nie zawsze się spełniają.

Tomasz Wolski

Ur. 1977 r. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim  i dokumentalnego kursu w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, dwukrotny uczestnik warsztatów filmowych Berlinale Talent Campus, stypendysta rocznego Stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2007, Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2007 oraz Stypendium „Młoda Polska” 2008.

Filmografia reżyserska:

2004 Cisza, 2004 If I were a Fish, 2005 Wszyscy ludzie reżysera, 2006 Klinika, 2008 Złota Rybka, 2009 Aktorzy, 2009 Szczęściarze, 2010 H2O, 2010 Pomału