1. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Filmowej OutFilm

W dniach 22-23 października 2016 r. w Opolu odbędzie się 1. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Filmowej OutFilm dla osób ze spektrum autyzmu. Organizatorem projektu jest Fundacja Prodeste.

Program festiwalu

W ramach Przeglądu Filmowego OutFilm przygotowano projekcje filmów: „Temple Grandin”, reż. Mick Jackson, „Dziewczyna z szafy”, reż. Bodo Kox, „Generał”, reż. Buster Keaton, Clyde Bruckman z muzyką na żywo Marcina Pukaluka. Organizatorzy zaplanowali spotkania autorskie, m.in z Magdaleną Różańską, odtwórczynią głównej roli w filmie „Dziewczyna z szafy” czy Karoliną Plewińską, autorką prezentowanego na OutFilmie wernisażu.

Warsztaty

Podczas dwóch dni trwania przeglądu odbędą się warsztaty filmowe „Scena fabularna” oraz „Dzień z życia” prowadzone przez Tomasz Jurkiewicza oraz Pawła Jóźwiaka-Rodana. Zapisy na warsztaty: Ula Ratajczak 509 043 473; u.ratajczak@prodeste.pl.

Wszystkie działania w ramach projektu są bezpłatne.

Fundacja Prodeste

Fundacja Prodeste od 2010 roku prowadzi intensywną działalność w zakresie edukacji artystycznej osób ze spektrum autyzmu. „W ten sposób chcemy przekonać opinię publiczną, że można i warto mówić o autyzmie nie tylko w kontekście niepełnosprawności, terapii i koniecznej pomocy, ale także jako potencjale twórczym, wynikającym ze specyficznej wrażliwości na otaczającą nas rzeczywistość. Z tego punktu widzenia prezentacja filmowego dorobku artystycznego osób z autyzmem jest innowacyjną propozycją, prezentującą wyjątkowo oryginalny repertuar” – zapraszają na przegląd organizatorzy.

Projekt powstaje przy współudziale Stowarzyszenia Opolskie Lamy i jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowy program oraz informacje o warsztatach dostępne są na stronach Fundacji Prodeste: www.prodeste.pl oraz www.facebook.com/medialniezautyzmem.

Informacja prasowa 

05.10.2016