1.Visegrad 4 Film Festival

W dniach 24-28 czerwca odbędzie się 1. edycja Festiwalu Filmowego Krajów Wyszehradzkich – Visegrad 4 Film Festival w Cork w Irlandii.

1. Visegrad 4 Film Festival

Celem festiwalu jest promocja filmów pochodzących ze Słowacji, Czech, Polski i Węgier w Irlandii. W trakcie pięciu dni publiczność zobaczy zarówno klasyki filmowe, jak i nowe produkcje. Organizatorzy spodziewają się 2400 widzów i mają nadzieję, że festiwal stanie się przyczynkiem do utworzenia międzykulturowego dialogu pomiędzy krajami wyszehradzkimi i Irlandią. Po zakończeniu festiwalu projekt będzie kontynuowany. Co miesiąc w kinie Deja View Club w Camden Palace Hotel w Cork planowane są projekcje filmów ze Słowacji, Czech, Polski i Węgier.

Polskie filmy w programie festiwalu

W programie znalazły się polskie zeszłoroczne debiuty nagradzane w Polsce i na międzynarodowych festiwalach: „Małe stłuczki” Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba, „Kebab i Horoskop” Grzegorza Jaroszuka oraz „Hardkor Disko” Krzysztofa Skoniecznego. Polskie filmy pokazane będą również w ramach akcji Filmowe Podlasie Atakuje!, które jest partnerem wydarzenia.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: visegradfilmfestival.com.

24.06.2015