10. Festiwal Artystów Filmu i Teatru FART

W dniach 14-20 lipca w Janowie Lubelskim odbędzie się 10. Festiwal Artystów Filmu i Teatru FART. Polskie filmy pokazywane na festiwalu były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Filmy dla każdego

Program festiwalu podzielony jest na trzy bloki. Pierwszy stanowią seanse dla najmłodszych w ramach „Kina Jasia i Małgosi”. Pokazy filmów dla dzieci odbywać się będą codziennie o godzinie 10:00 i 12:00. Drugim zestawem filmów będą produkcje wyświetlane podczas popołudniowych projekcji (16:00 i 18:00). W tym paśmie publiczność obejrzy polskie i zagraniczne filmy. W wybrane dni prezentowane będą filmy, które znalazły się w bloku „Kino na dobrą noc”.Te obrazy pokazywane będą po godzinie 21:00.

Polskie filmy ze wsparciem PISF na festiwalu

Janowska publiczność obejrzy m.in współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej najnowsze polskie filmy: „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy, „Wenus w futrze” Romana Polańskiego, „Idę” Pawła Pawlikowskiego, „Papuszę” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego, „Bilet na księżyc” Jacka Bromskiego, „Obietnicę” Anny Kazejak, „W imię…” Małgorzaty Szumowskiej oraz „Miłość” Sławomira Fabickiego.

Miejsca pokazów filmowych i spotkanie z Piotrem Cyrwusem

Seanse dla dzieci i popołudniowe dla dorosłych odbywają się w kinie Jutrzenka w Janowskim Ośrodku Kultury. Spotkania z aktorami i projekcje „Kina na dobrą noc” odbywają się w parku Misztalec. W tym roku gościem festiwalu jest aktor Piotr Cyrwus. Spotkanie z aktorem zaplanowane jest ostatniego dnia festiwalu o godzinie 20:00.

Bilety

Bilety na seanse w kinie Jutrzenka kosztują 5 zł (projekcje 2D), 7 zł w przypadku projekcji 3D, 10 zł dla dorosłych. Wstęp na pokazy filmów w parku Misztalec jest wolny.

 

Szczegółowy program na stronie: www.fartfilm.janowlubelski.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora

08.07.2014