10 lat Szkoły Wajdy na Off Plus Camera

Szkoła Wajdy będzie ochodzić 10-lecie swojej działalności podczas 5. edycji festiwalu Off Plus Camera, który odbędzie się w dniach 13-22 kwietnia 2012 w Krakowie, dzięki wsparciu finansowemu PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Wykład Volkera Schlöndorffa

10-lecie Szkoły Wajdy na Off Plus Camera to doskonała okazja do zapoznania się z jej osiągnięciami i metodą pracy, której przyświeca zasada „Od pomysłu do realizacji”. Specjalnym punktem obchodów będzie wykład mistrzowski Volkera Schlöndorffa, reżysera „Blaszanego bębenka” nagrodzonego Oscarem, przyjaciela i stałego wykładowcy Szkoły Wajdy. Wykład odbedzie się 16 kwietnia w Kinie pod Baranami w godz. 15-16.30.

Case studies – „Ki” i „Daas”

Częścią obchodów jubileuszu Szkoły Wajdy będą dwa „case studies” dotyczące filmu „Ki” (poprowadzą go Leszek Dawid – reżyser i Jarosław Kamiński – montażysta) i „Daas” (udział w nim wezmą Adrian Panek – reżyser i Lambros Ziotas – producent). Oba te tytuły były rozwijane w ramach prowadzonego przez Wajda Studio europejskiego programu „Ekran”. Dodatkową atrakcją urodzin Szkoły będzie wykład Mateusza Rakowicza o storyboardzie w filmie i reklamie.

Pokazy filmów

Widzowie 5. edycji Off Plus Camera będą mieli okazję zobaczyć również 12 filmów zrealizowanych w Szkole Wajdy: „Na północ od Kalabrii” i „Za płotem” Marcina Sautera, „Jak to jest być moją matką” Nory McGettigan, „Paparazzi” Piotra Bernasia, „Descrescendo” Marty Mironowicz, „Aria Diva” Agnieszki Smoczyńskiej, „Marysia polana” Grzegorza Zaricznego, „Popatrz” Adriana Palenty, „3 dni wolności” Łukasza Borowskiego, „Urodziny” Macieja Sobieszczańskiego, „Trójka do wzięcia” Bartka Konopki i „Andrzej Wajda: Róbmy zdjęcie!”.

Script Pro

18 kwietnia podczas festiwalu zostaną wyłonieni laureaci tegorocznej edycji konkursu scenariuszowego Script Pro, organizowanego już po raz drugi przez Szkołę Wajdy z festiwalem Off Plus Camera i współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Na podstawie informacji prasowej

 

Strona Szkoły Wajdy:www.wajdaschool.pl.

13.04.2012