10. Polish Cinema for Beginners

W marcu do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty wraca 10. sezon Polish Cinema for Beginners.

Jubileuszowy sezon Polish Cinema for Beginners

Odbywająca się pod hasłem „Family Matters”, 10. edycja Polish Cinema for Beginners skupi się na filmowych obrazach polskiej rodziny – wesołym i gorzkim, dawnym i współczesnym. 1 marca, na otwarcie sezonu, organizatorzy zaprezentują klasyk „Życie rodzinne” Krzysztofa Zanussiego. Jeden z najlepszych filmów w dorobku reżysera pokazany zostanie w zrekonstruowanej cyfrowo wersji. Podczas kolejnych spotkań uczestnicy przyjrzą się komediowym przedstawieniom rodziny w „Rewersie” Borysa Lankosza i „Moich córkach krowach” Kingi Dębskiej oraz dramatycznym losom warszawskiego małżeństwa z „Placu Zbawiciela” Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze czy nietypowemu rodzeństwu z „Komunii” Anny Zameckiej.

Wśród gości jubileuszowego sezonu nie zabraknie twórców filmowych – z wrocławską publicznością spotkają się m.in. reżyserki Kinga Dębska i Anna Zamecka. Pokazy jak zwykle opatrzone będą angielskimi napisami, aby wszyscy mieszkańcy Wrocławia – bez względu na to skąd pochodzą – mogli poznać polską kulturę, obyczajowość, historię. Za koncepcję programową PCFB odpowiada Adam Kruk – krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI.

Pokaz otwarcia 10. sezonu Polish Cinema for Beginners odbędzie się 1 marca o godzinie 19.00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl.

Więcej informacji na temat projektu znajdują się na stronach: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema.

Cykl prezentujący polskie kino został nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa.

Na podstawie informacji prasowej


20.02.2018