10. Święto Niemego Kina w Iluzjonie

W dniach 28 listopada – 2 grudnia 2012 w kinie Iluzjon w Warszawie odbędzie się 10. Święto Kina Niemego.

Nieme filmy w Iluzjonie

W kinie Iluzjon zostaną zaprezentowane nieme filmy z muzyką na żywo. W dniu otwarcia widzowie zobaczą adaptację „Natana Mędrca” wg. Lessinga. W programie wydarzenia znalazły się również m.in. takie filmy jak : „Żona Faraona” w reżyserii Ernsta Lubitscha, „Nowy Babilon” Grigorija Kozincewa i Leonida Trauberga, „Erotikon” Mauritza Stillera czy „Gorączka złota” Charliego Chaplina.

Oprawa muzyczna

Oprawę muzyczną festiwalu przygotowują różne zespoły muzyczne m.in. Jordi Sabatés, Barock Quartet, Pustki, J4ZZ Puzone, Alters, Wojciech Hartman, Christophe Voisé, Myslovitz.

Plebiscyt publiczności i warsztaty dla dzieci

Widzowie festiwalu będą mogli wziąć udział w plebiscycie na najciekawsze opracowanie muzyczne pokazywanych na festiwalu filmów. Głosowanie będzie się odbywać w kinie Iluzjon w czasie trwania festiwalu. Po raz pierwszy w czasie wydarzenia odbędą się warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi będą poznawać tajniki udźwiękawiania filmów.

Wydarzenia towarzyszące

Festiwalowi będą towarzyszyły dwie multimedialne wystawy poświęcone Poli Negri i zrekonstruowanemu filmowi „Pan Tadeusz”. 28 listopada odbędzie się spotkanie z Jerzym Radziwiłowiczem, a 1 grudnia prof. Marek Hendrykowski wygłosi wykład o reżyserce Germaine Dulac.

 

Dokładny program wydarzenia jest dostępny na stronie: www.fn.org.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora opracowała Paulina Bez

26.11.2012