10. ŻubrOFFka - nabór filmów

Trwa nabór na jubileuszową 10. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka w Białymstoku.

Nowa sekcja

Do 6 zeszłorocznych sekcji dołącza nowy konkurs na najlepszy teledysk. Konkurs otwarty jest dla twórców z całego świata.

Konkursy międzynarodowe:

  • Okno na wschód – konkurs na najlepszy film niezależny skierowany do filmowców z krajów byłego bloku państw socjalistycznych,
  • Cały ten świat – skierowany do twórców z całego świata – z wyłączeniem uczestników konkursów krajowych i Okno na wschód.

Konkursy polskie:

  • Amatorzy – konkurs skierowanych do twórców amatorów, którzy tworzą autorskie filmy, mimo iż nie ukończyli żadnej szkoły filmowej i artystycznej,
  • Studenci – konkurs na najlepszy film studencki zrealizowany w polskich szkołach filmowych i artystycznych,
  • Niezależni – konkurs skierowany do twórców niezależnych, absolwentów szkół filmowych i artystycznych, tworzących autorskie kino.

Konkursy skierowane do polskich i zagranicznych twórców:

  • Dzieciaki – konkurs na najlepszy film dla dzieci (które jednocześnie są jurorami w tym konkursie),
  • Teledysk – konkurs na najlepszy film do utworu muzycznego, skierowany do polskich i zagranicznych twórców amatorów, niezależnych i studentów.

Nagrody

Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród i wyróżnień w każdym z konkursów, przyznane zostaną nagrody specjalne za najlepszą: Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia oraz Muzykę. Nie zabraknie także Nagrody Publiczności, czyli Nagrody Dzikiego Żubra.

Zgłoszenia

Filmy zagraniczne można zgłaszać do 1 września 2015, filmy polskie do 1 października 2015. Zgłoszeń można dokonywać online na stronie: www.filmfestivallife.com/Zubroffka-International-Short-Film-Festival oraz www.zubroffka.pl/zglos-film-2-2/.

10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka odbędzie się w dniach 2-6 grudnia 2015 w Białymstoku.

Więcej informacji: www.zubroffka.pl.

09.04.2015