11. edycja "Łodzią po Wiśle"

11. Festiwal Filmów Studenckich „Łodzią po Wiśle” coraz bliżej! Festiwal jest organizowany w Warszawie od 2003 r., tegoroczna edycja odbędzie się 12-13 kwietnia.

Festiwal młodego kina

– Festiwal „Łodzią po Wiśle” jest prezentacją dokonań filmowych młodych twórców kina z PWSFTviT w Łodzi z ostatniego roku akademickiego: reżyserskich filmów fabularnych i dokumentalnych, etiud operatorskich oraz animacji. To forum, na którym rozmawia się o przyszłości polskiego kina i gdzie można przyszłość kina „zobaczyć”. Impreza cieszy się zainteresowaniem widzów, przedstawicieli branży filmowej oraz mediów i już pierwszego dnia na projekcjach pojawia się nadkomplet publiczności – piszą organizatorzy imprezy.

Miłość

Festiwal rozpocznie pokaz specjalny filmu „Miłość” w reż. Sławomira Fabickiego, absolwenta PWSFTviT, nominowanego do Oscara za etiudę szkolną „Męska sprawa”. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem i ekipa filmową.

74 etiudy

W konkursie festiwalowym o nagrody rywalizować będzie 11 etiud fabularnych, 7 dokumentalnych, 12 animowanych i 7 operatorskich, które złożą się na 5 bloków po ok. 95 minut każdy. Filmy oceni jury w składzie: Przemysław Wojcieszek, Kuba Kijowski, Kuba Mikurda i Adam Badowski.

 

Będzie też można zobaczyć trailery etiud w osobnym konkursie oraz, w pozakonkursowym przeglądzie, 37 dodatkowych etiud.

Imprezy towarzyszące

Organizatorzy zapraszają również na imprezy towarzyszące: dyskusje „Reżyserzy vs. krytycy” i „Co zrobić ze swoim pierwszym scenariuszem po szkole?” (organizowaną ze Stowarzyszeniem „Film 1,2”), prezntację projektu dokumentalnego „Get away to Pitcairn”, wernisaż „Re-klasyka” oraz warsztaty.

 

11. Festiwal Filmów Studenckich „Łodzią po Wiśle” jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Szczegółowy program na stronie: www.lodziapowisle.pl

09.04.2013