11. Festiwal Filmów GOFFR

Rusza konkurs filmowy w ramach 11. Festiwalu Filmów GOFFR dla twórców niezależnych, amatorskich oraz studentów. 3 listopada upływa termin zgłaszania filmów.

11. Festiwal Filmów GOFFR odbędzie się w dniach 16-19 listopada 2017 roku w Gliwicach. Do 3 listopada organizatorzy czekają na filmy konkursowe. Regulamin oraz karta zgłoszeń znajdują się na www.goffr.gtwgliwice.pl.

Gościem specjalnym festiwalu będzie aktor Tomasz Karolak, w jury zasiądzie m.in. aktor, poeta i kulturoznawca Krzysztof Siwczyk i montażysta Tomasz Mączka. Dla najmłodszych przygotowane są warsztaty z „Kopalnią Snów”. Nie zabraknie przeglądów filmów z lat ubiegłych, koncert oraz spotkania.

O festiwalu

Jak piszą organizatorzy „jednym z celów Stowarzyszenia GTW, które powstało w 2004 roku jest organizacja Festiwalu Filmowego.  Członkowie naszej organizacji sami realizują lub realizowali się w tworzeniu filmów (Beniamin Szwed, Agnieszka Kalnik, Tomasz Mączka, Jakub Burkot), dlatego chcieliśmy integrować środowisko filmowe z całej Polski w naszym mieście. Festiwal ma na celu także kontakt profesjonalnych artystów (członków Jury) z młodymi twórcami, wymianę poglądów, doświadczenia oraz nawiązanie współpracy. Dodatkowo możemy też promować kulturę podczas imprez towarzyszących jak wystawy, pokazy, koncerty, spotkania. Pełna nazwa Festiwalu to Gliwicki Offowy Festiwal Filmów Różnych (GOFFR). Nasz Festiwal ma być smaczny kulturalnie, smaczny jak GOFFRY z bitą śmietaną i dżemem.

GTW jest laureatem nagrody Lidera Społecznego, natomiast Dariusz Opoka dyrektor tegorocznej edycji jest laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie upowszechniania kultury m.in. za organizację Festiwalu”.

Festiwal odbędzie się w Gliwicach m.in. w: CKS Mrowisko, Stacji Artystycznej Rynek oraz CRDiM Bumernag. Uczestników ugości klub festiwalowy – KS Spirala.

Na podstawie informacji prasowej 

30.10.2017