„11 minut” – relacja z planu

Podczas wizyty na planie „11 minut” – najnowszego filmu Jerzego Skolimowskiego, rozmawialiśmy z producentką Ewą Piaskowską, aktorami Agatą Buzek i Wojciechem Mecwaldowskim, Markiem Gajowskim i Mateuszem Tokarzem z Alvernia Studios, a także treserem zwierząt Markiem Russem.

„11 minut”

Te same 11 minut z życia różnych postaci przedstawione w paralelnych wątkach dramaturgicznych. Przed upływem ostatniej sekundy jedenastej minuty ich losy połączy wydarzenie, które definitywnie zaważy na ich życiu.

Reżyserem i scenarzystą jest Jerzy Skolimowski. Za zdjęcia odpowiada Mikołaj Łebkowski. W filmie wystąpili m.in. Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Wojciech Mecwaldowski, Agata Buzek, Jan Nowicki, Piotr Głowacki, Richard Dormer i Ifi Ude.

Koprodukcja współfinansowana przez PISF

„11 minut” to polsko-irlandzka koprodukcja. Głównym producentem filmu jest Skopia Film, a koproducentami Element Pictures, Telewizja Polska, Orange, HBO i Fundacja Tumult. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, Eurimages i Irish Film Board.

Światowa premiera na festiwalu w Wenecji

Światowa premiera „11 minut” odbyła się podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Film brał udział w Konkursie Głównym i zebrał świetne recenzje

Produkcja wejdzie na ekrany polskich kin 23 października. Dystrybutorem jest Kino Świat.

„11 minut” – relacja z planu. Transkrypcja (plik .rtf)

18.09.2015