"11 minut" w kinach we Francji

19 kwietnia 2017 na ekrany kin we Francji  wejdzie współfinansowany przez PISF  film „11 minut” Jerzego Skolimowskiego.

„11 minut” we Francji

Film „11 minut” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego 19 kwietnia 2017 wejdzie na ekrany kin we Francji. Dystrybutorem obrazu jest Zootrope Films.

Do tej pory film „11 minut” był dystrybuowany w kinach w Portugalii, Japonii, Wielkiej Brytanii. Film pojawił się również na ekranach wybranych kin oraz w dystrybucji internetowej (iTunes) w Stanach Zjednoczonych. Polska kinowa premiera filmu odbyła się 23 października 2015 roku. 

„11 minut”

Te same 11 minut z życia różnych postaci przedstawione w paralelnych wątkach dramaturgicznych. Przed upływem ostatniej sekundy jedenastej minuty ich losy połączy wydarzenie, które definitywnie zaważy na ich życiu.

Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona-aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, niefrasobliwy handlarz narkotyków, dziewczyna z ukochanym psem, sprzedawca hot dogów z niejasną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista myjący hotelowe okna, sędziwy malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem i grupa głodnych zakonnic. Przekrój mieszkańców współczesnego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.

Twórcy filmu

Reżyserem i autorem scenariusza jest Jerzy Skolimowski. Autorem zdjęć jest Mikołaj Łebkowski. W filmie wystąpili m.in. Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Wojciech Mecwaldowski, Agata Buzek, Jan Nowicki, Piotr Głowacki, Richard Dormer i Ifi Ude. „11 minut” to polsko-irlandzka koprodukcja. Głównym producentem filmu jest Skopia Film, a koproducentami Element Pictures, Telewizja Polska, Orange, HBO i Fundacja Tumult. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, Eurimages i Irish Film Board.

Światowa premiera w Wenecji

Światowa premiera „11 minut”  odbyła się podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie film był pokazywany w Konkursie Głównym i otrzymał wyróżnienie jury młodzieżowego. Obraz Jerzego Skolimowskiego był również prezentowany m.in. na MFF w Toronto, BFI London Film Festival, Festiwalu Filmowym w Gdyni i Lisbon & Estoril Film Festival. Film był polskim kandydatem do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”.

18.04.2017