11. Nyski Festiwal Filmowy

W dniach 7 – 11 maja po raz jedenasty w dziesięciu miejscowościach na styku trzech państw: Polski, Czech i Niemiec odbędzie się Nyski Festiwal Filmowy.

Program festiwalu

O nagrodę w konkursie głównym festiwalu „Nyską Rybę” będzie walczyć dziewięć produkcji, po trzy z Polski, Czech i Niemiec. W trójnarodowym jury zasiądą Zuzana Bielikova z Pragi, Kornel Miglus z FilmPolska oraz dziennikarz Oliver Reinhard. Polską kinematografię w konkursie reprezentują: „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy, „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego oraz „Heavy Mental” Sebastiana Buttnego.

 

W tym roku w ramach sekcji pozakonkursowej „Motywy Żydowskie” pokazane zostaną polskie filmy „Pokłosie” Władysława Pasikowskiego oraz „Księżyc to Żyd” Michała Tkaczyńskiego.

Zaproszenie na konferencję prasową

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konferencji prasowej, która odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 10.00 w kinie Camillo w Görlitz. Podczas konferencji dyrektor Nyskiego Festiwalu Filmowego Adreas Friedrich, odpowiedzialna za polską sekcję Aleksandra Staszel, oraz kierownik kina Camillo Jana Rupp, kierownik kina Camillo będą opowiadać szczegółowo o tegorocznym programie festiwalu. Potwierdzenie wzięcia udziału w konferencji należy wysłać do 17 kwietnia na adres: ola.staszel@kunstbauerkino.de

 

Więcej informacji o festiwalu: www.neissefilmfestival.de.

 

Na podstawie informacji prasowej

17.04.2014