11. Węgiel Student Film Festival

W dniach 24-25 kwietnia w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach odbędzie się międzynarodowy festiwal szkół filmowych – Węgiel Student Film Festival, organizowany przez studentów II roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Idea festiwalu

Ideą festiwalu jest prezentacja szerszej publiczności twórczych dokonań studentów uczelni filmowych z całej Europy, a także wzajemna wymiana doświadczeń i integracja szkół. Konfrontacja dokonań filmowych jest dla studentów dobrą okazją do zobserwowania techniki i rzemiosła kolegów. Pozwala zostać docenionym przez profesjonalne jury i liczną publiczność. Celem festiwalu i towarzyszących mu imprez jest także integracja uczestników: wspólne dyskusje i zabawa.

Filmy na festiwalu

W programie festiwalu znalazły się filmy studentów różnych szkół filmowych z Polski, Słowacji, Niemiec i Francji. Polskę będą reprezentować filmy studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Szkoły Filmowej w Łodzi, Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. W programie znalazło się ponad 30 filmów, w tym etiuda „Opera z mydła” w reżyserii Bodo Koxa, twórcy nagradzanego na festiwalach w Polsce i na świecie filmu „Dziewczyna z szafy”.

Dni otwarte

W trakcie festiwalu odbędą się również dni otwarte, na które organizatorzy zapraszają zarówno potencjalnych studentów, jak i wszystkie osoby zainteresowane poznaniem zawodu filmowca od podszewki. Uczestnicy będą mogli bezpośrednio spotkać się ze studentami i wykładowcami Reżyserii, Realizacji Obrazu i Organizacji Produkcji oraz zdobyć informacje o egzaminach wstępnych i toku studiów na Wydziale Radia i Telewizji. W programie dni otwartych przewidziano przeprowadzenie symulacji rozmowy kwalifikacyjnej, która pomoże sprawdzić, czy mamy odpowiednie predyspozycje do studiowania produkcji filmowej oraz wykonywania tego zawodu. Przedstawione zostaną kryteria kwalifikacji, jakie obejmują egzamin ustny oraz przybliżone zostaną zagadnienia, jakie pojawiają się na egzaminie wstępnym.

 

Więcej informacji o festiwalu na www.wegielfestiwal.us.edu.pl lub profilu festiwalu na Facebooku.

 

Na podstawie informacji prasowej

18.04.2014