12. edycja Filmland Polen

Trwa 12. edycja Festiwalu Nowego Filmu Polskiego – Filmland Polen, promującego polskie filmy w Niemczech. Od marca do grudnia w Hannoverze, Hamburgu i Lubece pokazywane są polskie produkcje wzbogacone o wydarzenia towarzyszące. Festiwal jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Program festiwalu

Festiwal trwa od marca do grudnia 2014. Każdego miesiąca pokazywany jest inny film oraz organizowane są spotkania z twórcami.

  • 26, 27, 28 kwietnia pokazy filmu „Ida” Pawła Pawlikowskiego
  • 17, 18, 25 maja pokazy filmu „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy
  • 21, 22, 29 czerwca pokazy filmu „Dziewczyna z szafy” Bodo Koxa
  • 6, 7, 14 września „Drogówka” Wojciecha Smarzowskiego
  • 18, 26, 27 października „Miłość” Sławomira Fabickiego
  • 9, 15, 16 listopada „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego
  • 13, 14, 15 grudnia „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego

Wydarzenia specjalne

Rok 2014 obfituje w wydarzenia specjalne, już w maju w ramach Europejskiego Tygodnia 2014 w Hamburgu (3 – 11 maja) pokazany będzie film dokumentalny „Beats of Freedom – Zew wolności” w reżyserii Wojciecha Słota i Leszka Gnoińskiego. W maju w Hamburgu, w czerwcu w Hannoverze oraz w grudniu w Lubece odbędą się warsztaty „Miedzy filmem a sztuką. Mistrzowie animacji polskiej”. Kolejnym wydarzeniem specjalnym w Hamburgu (wrzesień, październik, listopad) będą obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz Retrospektywa Krzysztofa Zanussiego (październik, listopad, grudzień). 23 listopada w Hannoverze zostanie pokazany film „Pierwszy dzień” reżyserii Christine Jezior i Sabiny Kaluzy. Polscy widzowie będą mogli go zobaczyć w najbliższym czasie w Polsce w ramach 11. festiwalu Planete+ Doc.

Festiwal współfinansowany przez PISF

12. edycja Festiwalu Nowego Filmu Polskiego – Filmland Polen jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

Więcej informacji o programie festiwalu: www.filmlandpolen.de.

 

Magdalena Wylężałek

22.04.2014

Galerie zdjęć