12 grudnia - Święto Kina

12 grudnia już po raz kolejny odbędzie się ogólnopolskie Święto Kina. Do akcji przyłączają się kina w całej Polsce. Ceny biletów na filmy 2D wyniosą 11zł, a na filmy 3D 14 zł.

Święto Kina ma za zadanie popularyzować oglądanie filmów na dużym ekranie (w tym filmów polskiej produkcji), wyrabiać nawyk chodzenia do kina oraz inspirować do ciekawych rozmów, przemyśleń, ale także do zabawy i relaksu.

Bilety po 11 i 14 złotych 

Wszystkie kina biorące udział w akcji obniżą ceny biletów do 11 zł na filmy 2D i 14 zł na filmy 3D (plus dopłata za okulary).

Do projektu Święto Kina przystąpiły kina niezależne, w tym kina zrzeszone w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Obok kin niezależnych w akcji biorą udział sieci: Multikino, Cinema City, Helios, Cinema 3D.

Promocją objęte są także bilety w IMAX: 14 zł (plus dopłata za okulary) iŠKODA 4DX: 28 zł (plus opłata a okulary). W kinach wielosalowych na przynajmniej jednej sali wyświetlane będą polskie filmy, natomiast w kinach jednosalowych minimalnie jeden seans będzie polskiej produkcji.

Do świętowania zaproszono także twórców kina, aktorów, reżyserów. Akcji towarzyszy spot z przesłaniem o Święcie Kina, zrealizowany przez Platige Image. Szczegóły akcji oraz lista kin uczestniczących dostępne są na stronie www.swietokina.com.

Kampania ze wsparciem PISF

Kampania jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

07.12.2015