13. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

13. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbędzie się w dniach 6-10 września w Koszalinie. Temat tegorocznej edycji  –  „Mistrzowie sportu, mistrzowie życia” – nawiązuje do odbywających się równolegle z festiwalem Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. 

W programie wydarzenia znajdą się różne wątki sportowe: spotkania z paraolimpijczykami, a także dzień sportu w Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie rozegrane zostaną integracyjne mecze koszykarskie i rugby czy Integracyjne Igrzyska Gimnazjalne.

Konkurs

W konkursie filmowym 13. EFF Integracja Ty i Ja wystartuje 38 filmów: siedem fabularnych, dwadzieścia trzy dokumentalne i osiem amatorskich. Są to produkcje m.in. z Polski, USA, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Niemiec, Holandii oraz Australii. Wszystkie powalczą o statuetki Motyla 2016 w swoich kategoriach.

Jury

W jury, które przyzna nagrody, zasiądą: Magdalena Piekorz (przewodnicząca) – reżyserka, Wojciech Mecwaldowski – aktor, Wojciech Otto – wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Arkadiusz Jabłoński – prezes Fundacji „Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport” oraz Nidal Aldibs – reżyser.

Wydarzenia towarzyszące

W ramach imprez towarzyszących zaplanowane są poranne wykłady filmowe, akcja miejska na Rynku Staromiejskim i festiwalowym placu, konferencja naukowa pt. „Film-sport-niepełnosprawność”, pokazy specjalne, a także codzienne spotkania z filmowcami i jurorami. Galę zakończenia uświetni koncert zespołu Me Myself And I. Na rozpoczęcie zaśpiewa Aleksandra Bogucka.

Wstęp na wszystkie projekcje filmowe i imprezy towarzyszące jest wolny. Seanse, inauguracja oraz zakończenie będą miały miejsce w kinie Alternatywa (Koszalińska Biblioteka Publiczna, plac Polonii 1).

Więcej o wydarzeniu na stronie: www.integracjatyija.pl.

Informacja prasowa

02.08.2016