Zgłoś swój film na festiwal w Rzymie

Trwa nabór filmów na 14. edycję Międzynarodowego Rzymskiego Festiwalu Filmów Niezależnych w Rzymie. Festiwal odbędzie się w dniach 16-24 kwietnia 2015.

Zgłoszenia do 15 grudnia

Filmy fabularne, krótkometrażowe, dokumentalne oraz scenariusze można zgłaszać do 15 grudnia 2014 za pośrednictwem formularza internetowego.

Nie tylko nagrody

Każdy film, który przejdzie pomyślnie selekcję ma szansę nie tylko na zdobycie nagród. Automatycznie znajdzie się w specjalnym internetowym katalogu „Rynek Filmowy”, który ma ułatwić kontakt z twórcą agentom sprzedaży i dystrybutorom. Twórca filmu staje się również członkiem Towarzystwa Kulturalnego RIFF. Filmy będą też brały udział w konkursie o nagrodę publiczności.

Polacy wygrywają w Rzymie

Współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmy wygrywały poprzednie edycje festiwalu w Rzymie. W 2014 roku główną nagrodę na festiwalu przyznano filmowi „Dziewczyna z szafy” w reżyserii Bodo Koxa. W 2012 roku zwycięzkim filmem na festiwalu okazał się obraz „Wymyk” w reżyserii Grega Zglińskiego.

Festiwal RIFF

 

Międzynarodowy Rzymski Festiwal Filmów Niezależnych odbywa się od 2000 roku. Jest to największa tego typu impreza we Włoszech. Celem festiwalu jest promocja najlepszych filmów niezależnych z całego świata. Zwycięzcy festiwalu w poszczególnych kategoriach nie otrzymują tylko nagród pieniężnych. Najlepsze filmy są dystrybuowane we włoskich kinach, ich twórcy otrzymują sprzęt filmowy, a także możliwość postprodukcji kolejnego projektu w profesjonalnych studiach filmowych. Dyrektorem i założycielem festiwalu jest Fabrizio Ferrari, który był jednym z gości 36. edycji FPFF w Gdyni.

 

Więcej informacji:www.riff.it/en

02.10.2014