14. Targi MEDIMED

Do 30 czerwca organizatorzy targów MEDIMED zapraszają do zgłaszania projektów filmów dokumentalnych które mają potwierdzone minimum 25% finansowania i/lub gwarancję nadawcy lub podpisaną umowę koprodukcyjną.

Targi dla twórców filmów dokumentalnych

Poszukiwany są europejscy producenci i filmowcy, którzy chcą tworzyć niezależne filmy dokumentalne, projekty podejmujące twórcze ryzyko, podnoszące ważkie tematy i prezentujące punkty widzenia nie do zobaczenia na ekranach telewizyjnych.

 

Do udziału w targach zaproszeni są również twórcy ukończonych europejskich filmów dokumentalnych dowolnej długości i gatunku wyprodukowane w 2012 lub 2013 roku.

Prezentacja 25 projektów

Podczas poprzedniej edycji targów 25 projektów filmów dokumentalnych z Europy i obszaru południowego Morza Śródziemnego zostało zaprezentowanych panelowi kluczowych redaktorów kupujących, zaś ponad 450 ukończonych filmów zostało wyświetlonych przez ponad 50 międzynarodowych agentów sprzedaży i dystrybutorów.

Zgłoszenia do 30 czerwca

Targi MEDIMED skupiają się na promocji i rozwoju niezależnych produkcji dokumentalnych z Europy i obszaru Morza Śródziemnego i promują networking pomiędzy międzynarodowymi producentami i inwestorami. Są okazją do zaprezentowania i sprzedaży filmów redaktorom kupującym, poprawiając tym samym możliwości dystrybucji niedawno ukończonych filmów.

 

Projekty i filmy można bezpłatnie zgłaszać do 30 czerwca (po tej dacie będzie być może wprowadzona opłata). Więcej informacji na stronie targów: www.medimed.org lub pod adresem medimed@apimed.org.

 

Źródło informacji: www.mediadeskpoland.eu.

06.06.2013