15. DSW Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych we Wrocławiu

Do 8 sierpnia trwa nabór filmów na  15. DSW Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych we Wrocławiu.

O Festiwalu

Ideą DSW Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych jest promocja kina pogodnego i optymistycznego. Do konkursu co roku kwalifikuje się około 40 polskich filmów wszystkich gatunków. Wstęp na festiwal i wszystkie wydarzenia towarzyszące zawsze jest bezpłatny.

Festiwal Happy End to autorski projekt Piotra Żukowskiego. Pierwsza edycja odbyła się w Jeleniej Górze w 2003 r. Kolejne miały miejsce we Wrocławiu, Rzeszowie i Częstochowie, gdzie festiwal był realizowany przy wsparciu tytularnego sponsora Multimedia Polska.

W 2017 roku festiwal został przeniesiony do Wrocławia, gdzie zyskał nowego organizatora strategicznego – Dolnośląską Szkołę Wyższą.

Zgłoszenia do 8 sierpnia

Filmy na Festiwal można zgłaszać w następujących kategoriach:

  • studencki film fabularny,
  • niezależny film studencki,
  • profesjonalny film dokumentalny,
  • studencki film dokumentalny,
  • niezależny film dokumentalny,
  • zwiastun filmowy (nowa kategoria).

Nowa kategoria – zwiastun filmowy

Nowością tegorocznego festiwalu jest kategoria – zwiastun filmowy. „Wielu twórców ma świetne pomysły, warsztat i doświadczenie w realizacji filmów. Często jednak brakuje im pieniędzy. Prezentacja zwiastunów filmowych to pierwszy krok do rozmowy i znalezienia finansowania dla filmu. Chcemy aby Happy End był miejscem spotkań nie tylko filmowców, reżyserów i scenarzystów, ale także producentów filmowych. Dodatkowo aby nadać im wiatru w skrzydła najlepszy zwiastun filmowy zostanie wybrany również przez publiczność, która jest jurorem festiwalu” – piszą organizatorzy festiwalu.

Projekcje filmowe

Projekcje filmów konkursowych i pokazy specjalne odbędą się w Centrum Konferencyjnym DSW przy ulicy Strzegomskiej 55. Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Po projekcjach widzowie będą mieli okazję spotkać się z twórcami wybranych filmów. Po każdym bloku filmowym rozdawane będą karty do głosowania na filmy we wszystkich kategoriach konkursowych. Zwycięskie filmy zostaną wybrane na podstawie głosów publiczności.

Nagrody

Symbolem festiwalu jest Złota Ryba, statuetka wręczana laureatom, zaprojektowana przez artystę ormiańskiego pochodzenia – Vahana Bego.

Honorowe Złote Ryby

Specjalne Honorowe Złote Ryby przyznawane są osobom i instytucjom, które w wyróżniający się sposób przyczyniły się do wspierania młodego i niezależnego kina w Polsce. W tym roku Nagroda honorowa powędruje w ręce Mieczysława Hryniewicza, właśnie za wspieranie polskiego kina niezależnego.

Festiwal  odbędzie się w dniach 4-7 października 2017 roku we Wrocławiu, w Centrum Konferencyjnym DSW, przy ulicy Strzegomskiej 55.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.20lat.dsw.edu.pl/happyendfestiwal.

Informacja prasowa 

04.08.2017